Zprávy

Světový pochod podporují:

„Myslím, že je to skvělá iniciativa. Všichni můžeme a musíme bojovat proti násilí všeho druhu, které nás dnes obklopuje. Kdybychom se jen dokázali vcítit do kůže jiných, už bychom udělali obrovský pokrok. Je to každodenní výzva během celého našeho života! Hodně štěstí!”

Begona Lasagabaster
delegátka světového ředitelství UNIFEM ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Chile: 80 000 mladých na koncertě za nenásilí

Na „Koncertě za mír" v Santiagu de Chile se davy mladých vyjádřily pro svět bez násilí. Za zvuku písní známých skupin, přinášejících poselství o jiné budoucnosti, žádaly jaderné odzbrojení, stažení vojsk z Afghánistánu a také překonání osobního a mezilidského násilí.

Fotogalerie 1 | Fotogalerie 2 | Fotogalerie 3

Santiago, Chile, 31. prosince 2009

Skupiny Conmoción, *Juana Fe, Doctor Krápula, Florcita Motuda, César Isella, Cahnco en piedra, Sol y LLuvia, Lucibel, Sexual democracia, Choromandinga, Cristián Soloa a Pedro Aznar rozvibrovaly arénu v parku O'Higgins na koncertě, který se konal při příležitosti průchodu Světového pochodu za mír a nenásilí jihoamerickým Chile.

Členové mezinárodního týmu pochodu pozdravili z pódia a publikum jim sborovým „Mír, síla a radost!" popřálo šťastnou cestu do And na závěrečnou akci pochodu.

Organizátoři odhadují, že se koncertu účastnilo 80 000 lidí. Podle bezpečnostních složek byl počet návštěvníků dokonce ještě vyšší a jednalo se o dosud největší koncert v zemi. Ocenily také klid a průběh akce bez incidentů - chování účastníků bylo v naprostém souladu s poselstvím koncertu.

Zdroj: www.theworldmarch.org