Zprávy

Světový pochod podporují:

„Jsem člověk, který se roky věnuje hudbě této planety – world music. Studuji etnické bubny, rytmy a tím poznávám jednotlivé kultury ze kterých vycházejí. Díky letadlům, internetu, všudypřítomným médiím mohu ze srdce Evropy studovat hudbu z druhé strany Země. Snad i díky tomu vím, že přes odlišnost kultur, podnebí pod kterým se rodíme, přes odlišnost kořenů ze kterých vycházíme mají všechny lidské bytosti stejnou touhu. A tou je touha po lásce, míru a klidu. Na celém světe znějí písně o lásce a rodině. S tím se pojí přirozená touha tvořit a žít se svými rodinami v míru. Nikdy jsem neslyšel píseň vyjadřující opak. Proto plně podporuji společnou touhu všech bytostí na planetě Zemi – touhu po Míru. Vyjadřuji tímto podporu Pochodu za mír, za sebe i hudebníky z Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada.”

Miloš Vacík
hudebník ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Bogota vyjádřila touhu po míru

Tříhodinový pochod lidí, oblečených v bílém, prošel Bogotou na podporu Světového pochodu za mír a nenásilí. Bogotští pochodovali, aby ukázali svou touhu po spolužití v míru, bez hrozby násilí, které přímo ohrožuje jejich rodiny a podává zkreslený obraz o této vřelé přátelské zemi.

Bogota, Kolumbie, 16. prosince 2009

Pochod vedený Rafaelem de la Rubia a Tomasem Hirschem, společně s manželkou bogotského primátora, prošel celým centrem města. Účastníci, oblečeni v bílém, skandovali hesla o nenásilí a zakončili pochod v parku, kde se o několik hodin později konal Koncert pro mír, jehož se zúčastnilo několik tisíc mladých lidí.

Na koncertu vystoupili populární umělci Pipe Bueno a Los Krapula, kteří bavili publikum navzdory hustému dešti, který se spustil zrovna před začátkem koncertu.

Při slovech Rafaela de la Rubia a Tomase Hirsche - „Nechceme severoamerické základny na našem kontinentu" - publikum tleskalo a vyjadřovalo podporu návrhu světa bez jaderných zbraní, bez konfliktů a válek, bez invazí a uchvacování cizích zemí.

Publikum potom zpívalo a tancovalo za rytmů prvotřídních umělců, kteří přišli podpořit svou hudbou. „Přidávám svou špetku do mlýna," řekl Pipe Bueno, „ale alespoň něco. K násilí nesmíme zůstat neteční."


Zdroj: www.theworldmarch.org