Zprávy

Světový pochod podporují:

„Děkuji za vaše vědomí a pozvání, abych podpořil Světový pochod za mír a nenásilí. S radostí a nadšeně podporuji tuto iniciativu spolu s tolika dalšími významnými a talentovanými lidmi. Rosalynn a já vám posíláme nejvřelejší přání k úspěšné akci. S pozdravem, Jimmy Carter”

Jimmy Carter
nositel Nobelovy ceny míru, bývalý prezident ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Bogota vyjádřila touhu po míru

Tříhodinový pochod lidí, oblečených v bílém, prošel Bogotou na podporu Světového pochodu za mír a nenásilí. Bogotští pochodovali, aby ukázali svou touhu po spolužití v míru, bez hrozby násilí, které přímo ohrožuje jejich rodiny a podává zkreslený obraz o této vřelé přátelské zemi.

Bogota, Kolumbie, 16. prosince 2009

Pochod vedený Rafaelem de la Rubia a Tomasem Hirschem, společně s manželkou bogotského primátora, prošel celým centrem města. Účastníci, oblečeni v bílém, skandovali hesla o nenásilí a zakončili pochod v parku, kde se o několik hodin později konal Koncert pro mír, jehož se zúčastnilo několik tisíc mladých lidí.

Na koncertu vystoupili populární umělci Pipe Bueno a Los Krapula, kteří bavili publikum navzdory hustému dešti, který se spustil zrovna před začátkem koncertu.

Při slovech Rafaela de la Rubia a Tomase Hirsche - „Nechceme severoamerické základny na našem kontinentu" - publikum tleskalo a vyjadřovalo podporu návrhu světa bez jaderných zbraní, bez konfliktů a válek, bez invazí a uchvacování cizích zemí.

Publikum potom zpívalo a tancovalo za rytmů prvotřídních umělců, kteří přišli podpořit svou hudbou. „Přidávám svou špetku do mlýna," řekl Pipe Bueno, „ale alespoň něco. K násilí nesmíme zůstat neteční."


Zdroj: www.theworldmarch.org