Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Brazilský ministr pro lidská práva přivítal Světový pochod

Brazilský ministr pro lidská práva, Paulo Vanucci, za přítomnosti 26 ambasadorů a nebo zástupců ambasád, přivítal Světový pochod za mír a nenásilí.

Brasilia, Brazílie, 16. prosince 2009

Palác Itamaraty v brazilském hlavním městě Brasilia byl svědkem slavnosti, na níž brazilské autority přivítaly Světový pochod za mír a nenásilí.

Akce se účastnili ambasadoři Alžírska, Beninu, České republiky, Izraele, Kapverd, Libye, Maroka, Mauretánie, Mozambiku, Řecka, Saudské Arábie, Srí Lanky, Turecka a Thajska spolu se zástupci ambasád Argentiny, Austrálie, Bolívie, Dominikánské republiky, Kuby, Libanonu, Mexika, Namibie, Norska, Pákistánu, Ruska a Zimbabwe.

Everardo Aguiar, předseda organizace Amigos Da Paz (Přátelé míru), poděkoval všem přítomným za účast a vyzdvihl širokou spolupráci společenských organizací a institucí, díky níž mohly být realizovány akce spojené s průchodem Světového pochodu Brazílií.

Brazilský mluvčí Světového pochodu, Alexandre Sammogini, zdůraznil potřebu obnovit Smlouvu z Tlatelolco, která v Brazílii zachová zónu bez jaderných zbraní, a pokračovat ve směru snižování výdajů na zbrojení.

Ministr pro lidská práva, Paulo Vanucci, přivítal Světový pochod a popřál vše nejlepší jeho reprezentantům a všem, kteří se podíleli na mnohých aktivitách po celé zemi. Nakonec se přede všemi zavázal, že osobně požádá prezidenta Lulu, aby Světový pochod také podpořil.

Vanucci

Zdroj: www.theworldmarch.org