Zprávy

Světový pochod podporují:

„Grupo Capoeira Mandela přijde podpořit Světový pochod za mír a nenásilí. Jsme si vědomi toho, že lidé jsou těmi, co jsou zodpovědní za světový mír. Víme také, že vše zlé, co se na světě děje, je odrazem rasové nerovnosti, ale i předsudků k pohlaví a naboženství. Dopadem je válka, hlad a chudoba. Je zapotřebí udělat z demokracie realitu a to je důvod, proč půjdeme pochodem. Chceme udělat krok kupředu, blíže ke světovému míru.”

Grupo Capoeira Mandela
taneční skupina ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

8000 lidí pochodovalo v Panamě za mír a nenásilí

V neděli 13. prosince se v Panamě, hlavním městě stejnojmenného středoamerického státu, spojilo na čtyřicet organizací a institucí v pochodu za mír a nenásilí. Obřího pochodu z parku Urracá na náměstí Nezávislosti se účastnilo osm tisíc lidí. Na akci nechyběl ani Základní tým Světového pochodu.

Panama, 13. prosince 2009

Akce byla výsledkem společného úsilí, které iniciovalo Humanistické hnutí v Panamě s podporou Kanceláře Starého města, Magistrátu Panamy, Univerzity v Panamě, Latinské univerzity, panamského Ombudsmana, ministra pro lidská práva, OSN a dalších. Na organizaci se podílely také další ekologické, lidskoprávní a občanské organizace. Akci zpříjemnily hudební skupiny, které šly v průvodu. Nechyběly zde ani děti, domorodé skupiny a umělci.

Zdroj: www.theworldmarch.org