Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Turín: 1600 diváků na koncertě klasické hudby pro mír a nenásilí

Tým Světového pochodu byl v Turíně přivítán renomovaným koncertem klasické hudby v divadle Regio, kam dorazilo 1600 diváků. Tým se předtím zastavil v Novaře, kde se připojil k deklaraci proti záměru italské vlády nakoupit útočné stíhačky.

Turín, Itálie, 11. listopadu 2009

Zatímco diváci přicházeli, na velké obrazovce za pódiem hrála videa Světového pochodu. Potom v 20.30 prezident turínské městské rady, Giuseppe Castronovo, a viceprezident rady regionu Piemonte, Roberto Placido, vřele přivítali tým pochodu. Ten byl na jevišti přivítán dlouhým a hlasitým potleskem plným emocí a síly, která až elektrizovala vzduch. Bylo vidět, že členové týmu byli dojati touto atmosférou podpory, když vyjadřovali svoje upřímné a vřelé pozdravy.


100 hudebníků pod taktovkou mistra Silvia Gasparelly podalo fantastický výkon. Začali Beethovenovou 9. symfonií, která perfektně zapadla do dříve vytvořené atmosféry. Během celého koncertu za pódiem visel „elektronický transparent" pochodu. Byl to bezesporu jeden z nejdojímavějších momentů celého pochodu.
Předtím v 11 hodin dopoledne se delegace Světového pochodu vydala do Novary, ke stanu mírových organizací. Zde se shromáždilo asi 50 lidí a místní média. Tým pohovořil o pochodu a podpořil deklaraci proti záměru italské vlády nakoupit 113 stíhaček F-35 v ceně desítek milionů euro. Stíhačky mohou být nosiči jaderných hlavic a jsou naprosto útočné povahy.


Později tým navštívil věznici v Turíně a setkal se s vězni a zaměstnanci. Delegace zdůraznila potřebu udělat krok vpřed k univerzálnímu lidskému národu, kde lidé budou svobodní a zřeknou se násilí. Podle členů týmu jednou budou instituce jako tahle součástí lidské prehistorie. Návštěva skončila symbolickou procházkou po budově věznice s účastí vězňů i zaměstnanců. Později tým pokračoval ve stejném tématu návštěvou nápravného zařízení pro nezletilé, kde proběhla dvě setkání - v chlapecké a dívčí části. Hlavním tématem interaktivního setkání byla role nových generací v proměně světa nehledě na to, jak byly jejich životní podmínky doposud obtížné.


Před začátkem koncertu se pak konala prezentace pochodu v Caminetto Hall, která trvala přes hodinu a zájem médií byl velký. Do místnosti s 90 židlemi se nakonec vměstnalo 200 lidí, včetně desítek dětí.

Fotogalerie 1 » | Fotogalerie 2 »

Zdroj: Pressenza