Zprávy

Světový pochod podporují:

„Jsem člověk, který se roky věnuje hudbě této planety – world music. Studuji etnické bubny, rytmy a tím poznávám jednotlivé kultury ze kterých vycházejí. Díky letadlům, internetu, všudypřítomným médiím mohu ze srdce Evropy studovat hudbu z druhé strany Země. Snad i díky tomu vím, že přes odlišnost kultur, podnebí pod kterým se rodíme, přes odlišnost kořenů ze kterých vycházíme mají všechny lidské bytosti stejnou touhu. A tou je touha po lásce, míru a klidu. Na celém světe znějí písně o lásce a rodině. S tím se pojí přirozená touha tvořit a žít se svými rodinami v míru. Nikdy jsem neslyšel píseň vyjadřující opak. Proto plně podporuji společnou touhu všech bytostí na planetě Zemi – touhu po Míru. Vyjadřuji tímto podporu Pochodu za mír, za sebe i hudebníky z Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada.”

Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada
hudební skupiny ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Předseda italské Poslanecké sněmovny podporuje Světový pochod

V paláci Montecitorio proběhlo setkání mezi ctihodným poslancem Gianfrancem Finim, předsedou Poslanecké sněmovny, a delegací Světového pochodu za mír a nenásilí. Při této příležitosti Giorgio Schultze, evropský mluvčí Světového pochodu, předal předsedovi Chartu za svět bez násilí, kterou napsali držitelé Nobelovy ceny míru.

Řím, Itálie, 12. listopadu 2009

Dvacet delegátů, v čele s Rafaelem de la Rubiou a Giorgiem Schultzem, tj. světovým a evropským mluvčím Světového pochodu za mír a nenásilí, představilo předsedovi italské Poslanecké sněmovny cíle Světového pochodu a požadavky, které pochod předává nejen italským poslancům: globální jaderné odzbrojení, stažení invazních vojsk z okupovaných území, postupné snižování počtu konvenčních zbraní, podepsání smluv o neútočení mezi národy a odstoupení vlád od užívání válek jako prostředku k řešení konfliktů.


Předseda Poslanecké sněmovny, přijal pochodující jménem všech italských poslanců bez rozdílů politické orientace. Fini osobně podporuje Světový pochod za mír a nenásilí.

Základní tým Světového pochodu opustil Itálii ve čtvrtek večer a pokračoval svou cestu do Barcelony.

Zdroj: Pressenza