Zprávy

Světový pochod podporují:

„Moderní věda nabídla lidstvu poprvé v historii možnost života bez hladu a zimy a bez neustálé hrozby smrti následkem infekčních chorob. Současně dala věda lidem moc vyhladit svou civilizaci nukleárními zbraněmi nebo učinit Zemi neobyvatelnou přelidněním a znečištěním. Otázka jakou z těchto cest si vybereme je doslova záležitostí života a smrti pro nás a naše děti. Budeme využívat objevů moderní vědy konstruktivně a vybereme si cestu vedoucí k životu? Nebo využijeme vědy k výrobě dalších a dalších smrtonosných zbraní, které dříve či později mohou vést v důsledku lidského nebo technického selhání ke katastrofální nukleární válce?Budeme bezohledně ničit naši krásnou planetu bezmezným růstem populace a průmyslu? Volbu mezi těmito dvěma alternativami musíme udělat sami. Žijeme v rozhodujícím momentu historie - v krizovém momentu civilizace. Musíme nahradit starý svět mezinárodní anarchie, strašných válek a institucionalizované nespravedlnosti novým světem, který respektuje pravidla. Je nesmírně působivé, že mladí lidé z celého světa jsou ochotni přidat ruku k dílu a pochodovat přes celou planetu, aby zaměřili naši pozornost na tyto kritické problémy. Světový pochod za mír a nenásilí prokazuje velkou službu lidstvu v historickém rozhodujícím okamžiku. John Scales Avery, Ph.Dr. předseda dánské národní skupiny Pugwashské konference o vědě a světových problémech.”

John Avery
profesor ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Zpívání v dešti v Budapešti

Poté, co organizátoři Světového pochodu v Maďarsku, v čele s Balazsem Szigetim, přivítali Základní tým, vydali se společně navzdory dešti na pochod městem na Budínský hrad.

Budapešť, Maďarsko, 4. a 5. listopadu 2009

Polykači ohně, kejklíři, tanečníci a zpěváci bavili lidi na nádvoří Budínského hradu ještě před příchodem delegátů Světového pochodu. Pak nastala společná chvíle ticha. Všichni ti, kdo se účastnili pochodu, utvořili kruh a jeden od druhého zapalovali louče, jako symbolické předávání světla. Ani zima ani déšť nemohly pokazit nadšení, které panovalo během celé ceremonie.

Další fotografie z Budapešti »

Další den se základní tým rozdělil do několika skupin, aby se zúčastnil různých aktivit organizovaných po celé zemi. Někteří navštívili město Gödöllö, kde byli přijati starostou Gémesim Györgym. Gödöllö bylo nazváno "městem míru" a má jedno z pěti Světových mírových vyznamenání, věnovaných památce Gándhího a nenásilí. Fotky z Gödöllö »

Jiná skupina zase zavítala do města Vesprern, kde 400 lidí vytvořilo symbol míru za přítomnosti starosty města Janose Decreczenyi a jeho zástupce, Janose Czauna. Fotky ze symbolu míru »

Zdroj: www.theworldmarch.org