Zprávy

Světový pochod podporují:

„Světový pochod symbolizuje milník v cestě ke společnosti bez násilí a bez jaderných zbraní. Je to projev ducha Mahatma Gandhiho národům světa při vytváření globální společnosti míru, harmonie a bratrství.”

Shreesh Juyal
profesor politologie a mezinárodního práva ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Zpívání v dešti v Budapešti

Poté, co organizátoři Světového pochodu v Maďarsku, v čele s Balazsem Szigetim, přivítali Základní tým, vydali se společně navzdory dešti na pochod městem na Budínský hrad.

Budapešť, Maďarsko, 4. a 5. listopadu 2009

Polykači ohně, kejklíři, tanečníci a zpěváci bavili lidi na nádvoří Budínského hradu ještě před příchodem delegátů Světového pochodu. Pak nastala společná chvíle ticha. Všichni ti, kdo se účastnili pochodu, utvořili kruh a jeden od druhého zapalovali louče, jako symbolické předávání světla. Ani zima ani déšť nemohly pokazit nadšení, které panovalo během celé ceremonie.

Další fotografie z Budapešti »

Další den se základní tým rozdělil do několika skupin, aby se zúčastnil různých aktivit organizovaných po celé zemi. Někteří navštívili město Gödöllö, kde byli přijati starostou Gémesim Györgym. Gödöllö bylo nazváno "městem míru" a má jedno z pěti Světových mírových vyznamenání, věnovaných památce Gándhího a nenásilí. Fotky z Gödöllö »

Jiná skupina zase zavítala do města Vesprern, kde 400 lidí vytvořilo symbol míru za přítomnosti starosty města Janose Decreczenyi a jeho zástupce, Janose Czauna. Fotky ze symbolu míru »

Zdroj: www.theworldmarch.org