Zprávy

Světový pochod podporují:

„Pokud tato má mediální podpora "Světového pochodu za mír a nenásilí" donutí alespoň jednoho naštvaného nebo nešťastného člověka odhodit zbraň či násilný úmysl za hlavu a obejmout prvního člověka, kterého potká, jsem pro takovýto pochod třeba každý týden!”

Maťo Mišík
známý pražský výtvarník a hudebník ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Centrum Paříže rozezněl rytmus nenásilí

Od katedrály Notre Dame přes Maubert-Mutualité, Bastille a Bercy k hotelu de Ville přepravily autobusy více než sto lidí, včetně členů Základního týmu Světového pochodu. Centrum Paříže rozezněla hudba a slogany za mír a nenásilí. Z otevřeného autobusu, ozdobeného vlajkami a transparenty, zvali účastníci pochodu nadšené Pařížany, aby se připojili.

Další fotografie z Paříže »

Mluvčí Světového pochodu ve Francii, Alain Ducq, se zaměřil především na pět požadavků Světového pochodu, tedy aby francouzská vláda stáhla své vojáky z Afghánistánu, aby zavřela své vojenské základny v Africe a v Perském zálivu a aby Francie byla příkladem zbytku světa dodržováním smlouvy o nešíření jaderných zbraní, kterou podepsala v roce 1992. Na náměstí place de la Bastille pak zpěvák Graeme Allwrigth zazpíval nenásilnou verzi Marseillaisy.

Zdroj: www.theworldmarch.org