Zprávy

Světový pochod podporují:

„Pokud má obchod významný dopad na politiku, tak je to znamením, že demokracie stůně. Smyslem demokracie je zajistit, aby bohatí nenarušili rovnováhu ve prospěch svého bohatství. A pokud ti, kteří mají více, mají větší vliv než já, tak to znamená, že demokracie umírá. Právo tvořené tímto způsobem nemá žádné morální opodstatnění, ale pouze sílu uškodit.”

Richard Stallman
programátor a nejdůležitější osobnost v celosvětovém Hnutí za svobodný software ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Video: Václavák patřil Lennonově písni Imagine

Až na osm tisíc lidí se v úterý v podvečer sešlo na Václavském náměstí v Praze, aby svou účastí a především zpěvem podpořili myšlenky Světového pochodu za mír a nenásilí, jehož desetičlenná delegace je právě v těchto dnech v Praze. V rámci úterní MÍRparty tak vyvrcholilo několikaměsíční snažení organizátorů české části pochodu složených ze spektra neziskových organizací. Delegace pochodu bude ve své cestě ve středu pokračovat směrem do Budapešti.

„Vidět zpívat celé Václavské náměstí bylo pro mě zážitkem na celý život," uvedl Rafael de la Rubia, mezinárodní mluvčí Světového pochodu za mír a nenásilí. Obdobné dojmy měly také ostatní členové základního týmu pro které je Česká republika 24. zastávkou na jejich tříměsíční pouti světem, která skončí až 2. ledna 2010 v Argentině. „V každé zemi nám místní dobrovolníci předvádějí a představují kulturu a mentalitu svého národa. Musím však říct, že na Prahu si budu určitě pamatovat. Ať už na dnešní MÍRparty nebo na nedělní přivítání v tradičních krojích, které nás čekalo na letišti," uvedl de la Rubia.

Během úterní akce na pódiu v horní části Václavského náměstí vystoupila řada zvučných jmen českého, ale i světového showbusinessu. Kromě finalistů Československé SuperStar podpořil myšlenku Světového pochodu za mír a nenásilí světoznámý sbor Harlem Gospel, který je v těchto dnes v Čechách na turné. K největšímu karaoke Lennonovy písně Imagine se pak přidal i Zbyněk Drda, Michal Foret, Klára Kolomazníková či Jan Budař, který s Lucií Váchovou celý večer moderoval. Po karaoke se vydalo shromáždění na průvod večerní Prahou. Vše pak bylo zakončeno zpět na Václavském náměstí vypouštěním thajských luceren přání za doprovodu písničky Světového pochodu „Rainbow" od Jana Vlasáka. Svým zpěvem písničku podpořil také Harlem Gospel. Celá akce byla ukončena kolem deváté hodiny, kdy celovečerní program završila skupina Ekvátor.

Fotogalerie »

Karaoke: Finalisté SuperStar...

...Michal Foret, Zbynek Drda a Harlem Gospel

Lucerny přání za zvuku Rainbow