Zprávy

Světový pochod podporují:

„Nás vždycky zajímala příroda, muzika a hlavně rodina. A takovou velkou rodinou jsou pro nás vlastně lidi na celým světě. Je fajn vidět, že se lidi pořád zajímají o věci kolem sebe. A hlavně, že jsou schopný pro tu svou velkou, celosvětovou rodinu něco udělat. Třeba jen zazpívat, zahrát, někomu napsat nebo někam jít a hlavně dojít...”

BENGAS
hudební skupina ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Místopředseda Poslanecké sněmovny přivítal Světový pochod

Místopředseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek včera přijal delegaci Světového pochodu za mír a nenásilí. Přivítal tuto iniciativu a popřál pochodu hodně úspěchů.

Zúčastnění se shodli na potřebě přispět ke změně nahlížení veřejnosti na témata míru. Mírové aktivity by neměly být považovány jen za prázdná slova, jako tomu bylo mnohdy za minulého režimu, ale měly by vycházet z pochopení toho, že mírová cesta je jedinou možnou cestou pro vývoj lidstva.

Delegace pochodu se původně měla setkat s předsedou Poslanecké sněmovny Miloslavem Vlčkem, který pochod podpořil. Kvůli naléhavému projednávání Lisabonské smlouvy u Ústavního soudu ale Vlček musel odjet z Prahy a nemohl se s delegací setkat.

Během tří dnů strávených v Praze se členové Základního týmu setkali s mnoha významnými českými osobnostmi z oblasti politiky, kultury a vědy. Mezi nimi byli například místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková, slavný český zpěvák Karel Gott nebo herečka Jana Švandová.

Fotogalerie »