Zprávy

Světový pochod podporují:

„Vždy když na světových soutěžích krásy pronese "nádherná" modelka, své nezdolné přání týkající se světového míru, zní to jako hodně ohrané klišé! Nedávno jsem se však nad touto problematikou sám zamyslel a zjistil jsem, že je mír na Zemi i mým největším přáním. Trápí mne otázka, proč si o problémech nemůžeme rozumně promluvit a téměř vždy je musíme řešit násilím?! Děje se tak mezi světovými velmocemi, ale i mezi obyčejnými lidmi. Kde je chyba? Pojďme se tedy společně zamyslet, jak změnit myšlení nás všech a oznámit světu, že válek už bylo dost! Rozhodnutí je v nás samotných. My to říkáme hudbou...”

Jan Smigmator
jazzový zpěvák ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Kazašská ambasáda v ČR podporuje Světový pochod

Ambasáda Republiky Kazachstán v ČR vyjadřuje svou podporu Světovému pochodu za mír a nenásilí, obzvláště co se týká postojů spojených s jaderným odzbrojením, které korespondují s praktickým přínosem Kazachstánu, který 29. srpna 1991 uzavřel svoje jaderné testovací zařízení, čtvrté největší ve světě. Toto rozhodnutí nebylo založeno na technických důvodech, ale vycházelo z ochoty přispět ke snížení celosvětové jaderné hrozby. Příspěvek Kazachstánu je z perspektivy probíhajícího procesu jaderného odzbrojení uznáván jako bezprecedentní událost celosvětového významu. Sdělujíce stanovisko Republiky Kazachstán, ambasáda dále silně věří spravedlivé jaderné odzbrojení a snížení počtu jaderných zbraní by mělo probíhat jako horizontálně, tak vertikálně. Kazachstán vynakládá veškeré možné úsilí k vytvoření světa bez jaderných zbraní. Kazachstán vyzývá politické strany, hnutí a organizace, tak jako všechny obyvatele planety, aby vyjádřili svou podporu tomuto cíli. Naše země má úplné historické a morální právo vystupovat jako země vedoucí světové protijaderné hnutí.

Kazašská ambasáda v České republice přeje organizátorům Světového pochodu za mír a nenásilí úspěšné splnění jejich mise.

V Praze 27. října 2009