Zprávy

Světový pochod podporují:

„Jsem nesmírně rád, že i já můžu podpořit Věc, která má nejen smysl, ale i intelignentní a úžasnou myšlenku. Podporovat mír, nenásilí a podtrhnout tím vším nejkrásnější a nejsilnější cit, který je zajisté v nás VŠECH. Ten cit se jmenuje LÁSKA. Nepotlačujme ho v sobě a mějme se rádi!”

Michal Foret
zpěvák ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Světový pochod přivítaly hvězdy SuperStar, cimbálovka i Karel Gott

České tradice, ale také hvězdy českého hudebního nebe v čele s Karlem Gottem uvítali v našem hlavním městě základní tým Světového pochodu za mír a nenásilí, který dnes dorazil z Kodaně do Prahy. Zde jej následující tři dny čeká bohatý program, který vyvrcholí úterní multikulturní MírPárty na Václavském náměstí. Stejně jako u nás, obdobně pozitivní ohlasy sklízí Světový pochod na všech místech světa, která během své cesty již navštívil.

Další fotografie z lětiště »

Praha, 1. listopadu 2009 - Desítka členů základního týmu Světového pochodu za mír a nenásilí dorazila do Prahy. Už na letišti jej očekávalo tradiční české uvítání místními organizátory, kteří byli oblečení v moravských krojích a delegaci vítali chlebem a solí. Atmosféru dotvářela cimbálová muzika, kterou obdivovali všichni přijíždějící. „Bylo to zatím nejlepší uvítání, jaké jsme na své měsíční cestě zažili. Češi nás navíc tímto způsobem nechali nahlédnout do svých tradic a kultur," řekl španěl Rafael de la Rubia, mezinárodní mluvčí pochodu, který se základním týmem cestuje z Nového Zélandu už od 2. října.Poté se celý základní tým přesunul do hotelu Imperial, kde bude během následujících dní ubytován a kde jej očekávala slavnostní recepce. Na té desítku „pochodujících", která je složena ze zástupců různých národností a kultur, uvítali čeští umělci, kteří myšlenku Světového pochodu za mír a nenásilí podporují, v čele s Karlem Gottem. „Myšlenky Světového pochodu se mi moc líbí, proto jsem se rozhodl je podpořit, i když zatím jen tím, že jsem se zúčastnil dnešní recepce," uvedl Karel Gott. Během recepce byly také představeny šaty Světového pochodu pro mír a nenásilí, které prezentovala bývalá miss Lucie Váchová, která zároveň celý večerem provázela. „Světový pochod za mír a nenásilí je mi moc sympatický, proto jsem ráda, že mohou pomoci, jak to jen půjde," uvedla Váchová. Na akci byl také přítomen herec a hudebník Jan Budař a hvězdy předchozích ročníku soutěže SuperStar Zbyněk Drda a Michael Foret. Letošní finalisté pak budou hosty úterní MírParty.


Další fotografie z rautu »   

Zítra program Světového pochodu pokračuje tematickou konferencí v Senátu České republiky. Vše pak vyvrcholí v úterý 3. listopadu multikulturní MírPárty na Václavském náměstí, kde se všichni zúčastnění pokusí o vytvoření nového rekordu v karaoke Lennonovy písně „Imagine". S rekordem pomůže taky osmička finalistů letošní Československé SuperStar. „Na akci přijde zazpívat také světoznámý sbor Harlem Gospel, který je v současné době v naší republice na turné," představila část programu Táňa Bednářová z českého organizačního týmu. Úterní večer, o kterém jeho organizátoři říkají, že bude největší mírovou akcí v Praze, bude zakončen vypouštěním thajských luceren přání. „Lucerny jsme již vypouštěli na oslavu zahájení pochodu 2. října u Palackého náměstí a šlo o velmi krásnou akci. V úterý lucernami symbolicky posvítíme na další cestu pochodu, který poputuje ještě dva měsíce až do Argentiny," uvedla Bednářová. Lucerny, které si budou moci hosté akce popsat přáními všeho druhu, k nebesům vyprovodí i písnička Rainbow, kterou pro Světový pochod složil Jan Vlasák ze skupiny Velvet Evolution.

Informace o pochodu a pozvánka na Mírparty zazněly ve zpravodajství České televize a také v dnešní přenosu finále Superstar.


Fotografie © PhotoPrague.net