Zprávy

Světový pochod podporují:

„Chci říci, že podporuji Světový pochod za mír a nenásilí. Myslím, že je to myšlenka, jejíž čas nadešel. Svět byl konfrontován tolika válkami, které způsobily mnoho lidského utrpení. Chceme mír. Už dlouho se na světě mluví o nešíření jaderných zbraní, ale zatím tyto snahy nebyly naplněny. Nadešel čas, aby se lidé spojili a společně řekli: "Chceme svět míru," aby prostředky, které jsou vynaloženy na výrobu zbraní mohly být použity k vymýcení chudoby a nemocí. Mnozí lidé teď zbytečně umírají na nemoci, jimž lze předcházet.Dovolte nám využít prostředky uvážlivě na ochranu života a rozvoj lidstva na této zemi.”

Raila Odinga
premiér ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Světový pochod a švédský parlament

Ve Stockholmu, již potřetí během jejich cesty, byli delegáti Světového pochodu přivítáni členy Národního parlamentu. Per Bolund, který je členem Green Party, deklaroval, že "tím, že Světový pochod prochází i skrz Švédsko, nás opravdu ponouká k práci na téma mír a nenásilí v našem Parlamentu."

Anita Broden, jakožto reprezentantka Liberal Party, připustila, že "přestože naše země podporuje mír a neutralitu již více než 200 let, zároveň je světově největším vývozcem zbraní na osobu. Každý by měl dělat všechno pro to, aby změnil tuhle situaci," dodala.

Rafael de la Rubia uvedl, že "naneštěstí politici nebudou podporovat tyto změny bez nátlaku občanů. Za těchto podmínek chce Světový pochod konkrétně reprezentovat volby a přání lidu." Jako dodatek, stoupenec parlamentu v Kostarice, Alexander Mora poskytl důkaz, že v jeho zemi se před 60 lety vzdali zbraní a využili jejich zdroje k poskytnutí míru a hojnosti svým lidem.

Když začalo odpoledne směřovat ke konci, základní tým Světového pochodu se zúčastnil velmi pěkného veřejného pochodu v srdci hlavního města.

Zdroj: TheWorldMarch.org