Zprávy

Světový pochod podporují:

„Vždy když na světových soutěžích krásy pronese "nádherná" modelka, své nezdolné přání týkající se světového míru, zní to jako hodně ohrané klišé! Nedávno jsem se však nad touto problematikou sám zamyslel a zjistil jsem, že je mír na Zemi i mým největším přáním. Trápí mne otázka, proč si o problémech nemůžeme rozumně promluvit a téměř vždy je musíme řešit násilím?! Děje se tak mezi světovými velmocemi, ale i mezi obyčejnými lidmi. Kde je chyba? Pojďme se tedy společně zamyslet, jak změnit myšlení nás všech a oznámit světu, že válek už bylo dost! Rozhodnutí je v nás samotných. My to říkáme hudbou...”

Jan Smigmator
jazzový zpěvák ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Světový pochod a švédský parlament

Ve Stockholmu, již potřetí během jejich cesty, byli delegáti Světového pochodu přivítáni členy Národního parlamentu. Per Bolund, který je členem Green Party, deklaroval, že "tím, že Světový pochod prochází i skrz Švédsko, nás opravdu ponouká k práci na téma mír a nenásilí v našem Parlamentu."

Anita Broden, jakožto reprezentantka Liberal Party, připustila, že "přestože naše země podporuje mír a neutralitu již více než 200 let, zároveň je světově největším vývozcem zbraní na osobu. Každý by měl dělat všechno pro to, aby změnil tuhle situaci," dodala.

Rafael de la Rubia uvedl, že "naneštěstí politici nebudou podporovat tyto změny bez nátlaku občanů. Za těchto podmínek chce Světový pochod konkrétně reprezentovat volby a přání lidu." Jako dodatek, stoupenec parlamentu v Kostarice, Alexander Mora poskytl důkaz, že v jeho zemi se před 60 lety vzdali zbraní a využili jejich zdroje k poskytnutí míru a hojnosti svým lidem.

Když začalo odpoledne směřovat ke konci, základní tým Světového pochodu se zúčastnil velmi pěkného veřejného pochodu v srdci hlavního města.

Zdroj: TheWorldMarch.org