Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Václavák rozezní finalisté SuperStar, Harlem Gospel a tisíce lidí

K obřímu karaoke za mír přidají své hlasy desítky českých o světových umělců. Na Václavském náměstí si 3. listopadu kromě SuperStar a sboru Harlem Gospel zazpívají například Zbyněk Drda nebo Ondřej Brzobohatý.

www.mirparty.svetovypochod.cz

Multikulturní „Mírpárty", která se koná při příležitosti průchodu Světového pochodu Českou republikou, bude napěchovaná zajímavými osobnostmi a událostmi.

Od 16:30 hodin na pódiu zahrají kapely BENGAS a Marimba Mamba. Do zpěvu se potom zapojí celý Václavák, a to při pokusu o největší hromadné karaoke v 18 hodin. Pod vedením amerického sboru Harlem Gospel, osmi letošních finalistů soutěže Československá SuperStar, výherce třetí řady SuperStar Zbyňka Drdy, jeho kolegy z předchozího ročníku Michala Foreta a zpěváků Jana Budaře a Ondřeje Brzobohatého se tisíce lidí pustí do zpěvu legendárního mírového hitu Imagine od Johna Lennona.

Poté se všichni vydají na pochod centrem Prahy v barevném multikulturním průvodu s alegorickými vozy, který bude symbolickým českým kouskem Světového pochodu za mír a nenásilí - prvního pochodu kolem světa za jaderné odzbrojení, ukončení válek a násilí všeho druhu.

I po návratu na Václavské náměstí čeká účastníky akce bohatý program. Hudbou z celého světa náměstí roztančí kapela Ekvator. Za zvuku písně Světového pochodu „Rainbow" v podání autora Jana Vlasáka s doprovodem sboru Harlem Gospel pak budou vypuštěny tisíce thajských luceren přání, které posvítí na cestu Světového pochodu do dalších zemí a popřejí mu vše nejlepší na jeho zbývající dvouměsíční cestě, která vyvrcholí 2. ledna v Argentině.

Harlem Gospel

Na Mírpárty přijdou pozdravit také další české osobnosti z různých oblastí - hokejový brankář Martin Altrichter, zpěvačka Klára Kolomazníková nebo herečky Jitka Čvančarová a Miluše Bittnerová, známé například z Ordinace v Růžové zahradě. Celým programem bude provázet Miss České republiky 2003 Lucie Váchová společně s Janem Budařem.