Estonský parlament přivítal delegaci Světového pochodu

Skupina poslanců z estonské Liberální a Zelené strany přivítala Základní tým Světového pochodu v Talinu. Rafael de la Rubia, mluvčí pochodu, prezentoval Prohlášení pochodu, Hirošimsko-Nagasakský protokol a Chartu za svět bez válek, kterou sepsali držitelé Nobelových cen míru.
Skupina poslanců z estonské Liberální a Zelené strany, pod vedením člena strany Zelených Thomase Trapida, přivítala několik členů Základního týmu Světového pochodu v Talinu. Mluvili o jedné z estonských událostí, na kterou jsou obzvláště pyšní, na tzv. „Zpívající revoluci", která se odehrála koncem 80. let a v roce 1991 potom vyvrcholila vyhlášením nezávislosti pro tři pobaltské republiky. Byla to nenásilná revoluce, v niž se stovky lidí spojily v boji proto sovětské nadvládě. Estonci uspěli v získání nezávislosti a uznání pro svou zemi beze ztráty jediného života.
Rafael de la Rubia, mluvčí pochodu, poslancům představil tři dokumenty pochodu: Prohlášení pochodu, Hirošimsko-Nagasakský protokol a Chartu za svět bez válek, kterou sepsali držitelé Nobelových cen míru.
Kostarický poslanec a člen Základního týmu, Alexander Mora, poukázal na mnohé výhody, které mají země bez vojenské infrastruktury. Po tom, co byla zničena občanskou válkou, v níž přišlo o život skoro tisíc lidí, Kostarika v roce 1949 zrušila svou armádu. To činí z Kostariky první ze zemí, které se zřekla armády, zářný příklad pro jeden z cílů Světového pochodu, který je navrhován vládám po celém světě.
Zdroj: TheWorldMarch.org