Zprávy

Světový pochod podporují:

„Mír, spravedlnost, láska, ale i to, že nejsme ke druhým lhostejní. Když každý bude podle těchto slov žít, bude na světě krásně. Umějme podpořit věci, které za to stojí! Přidala jsem se já, přidejte se také...”

Eva Čerešňáková
Česká vicemiss 2007 ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Světový pochod na okupovaných palestinských územích

Členové Středovýchodního týmu Světového pochodu navštívili město Betlém a okupovaná palestinská území. Doprovázeli je představitelé betlémské asociace Holy Land Trust, neziskové organizace, která léta pracuje pro nenásilný rozvoj palestinských obcí.

Středovýchodní tým Světového pochodu cestoval 13. října autobusem napříč okupovaným územím, aby se zde setkal s velkým počtem lidí, jež denně nenásilným způsobem pracují na změně situace útlaku, ve které se nacházejí. Tým byl doprovázen několika členy betlémské asociace Holy Land Trust, neziskové organizace, která organizuje kurzy nenásilí a školící kurzy pro budoucí místní politické vůdce.

„Dorazit do Betléma je jako vstoupit do provizorního vězení," uvedli účastníci pochodu. „Od moderního a spořádaného Jeruzaléma plného života vstoupíte do nadčasové země, kde jsou svatá místa protkána krutými a nehumánními činy."


Skupina pochodujících překročila různá kontrolní stanoviště, z nichž některá měla „otvírací" a „zavírací" hodiny, cestovala podél cest, které by byly mnohem kratší, kdyby nebyly zataraseny zdí, viděli vesnice rozdělené touto zdí a hovořili s rodinami, jejichž příslušníci byli odloučeni.

Pochod se zastavil ve třech městech: Abu Deis, kde se uspořádalo setkání s Salah Ayed z palestinské Water Society, Qalqilija a Ramallah. V posledním z nich navštívil tým palestinské výbory lékařské pomoci spolu s Dr. Alanem Jarradem.

Na konci dne pochodující poznamenali: „Je podstatně důležité zůstat ve spojení s těmito lidmi, kteří nikdy nesmí pocítit, že jsou v tomto boji sami.

Zdroj: Pressenza / Fotogalerie