Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Gándhího vnučka popřála Světovému pochodu

Dvacet pochodujících dorazilo 12. října do Nového Dillí poctít několika shromážděními různé provincie Indie. Po dlouhém pochodu do Nového Dillí, kde byl základní tým přivítán Tarou Gándhí Bhattacharji, Gándhího vnučkou, se skupina rozdělila a pokračovala do Bombaje, Amristaru, Chennai a Trichuru (v provincii Kerala).

Pressenza, Nové Dillí, 14.10.2009

Skupina pochodujících ukázala svou oddanost propagaci míru a nenásilí, když uprostřed dusivé vlny vedra a v silném dillíském provozu překonala 8 kilometrů pěšky. Po setkání s národním tiskem byl základní tým přivítán Tarou Gándhí Bhattacharji, Gándhího vnučkou. Řekla: „Jsem pouze biologická vnučka velkého muže a to mi nezaručuje žádnou z jeho kvalit. Pokorně dělám, co mohu, pro podporu práva ve své zemi, přesně v duchu svého dědečka. Musíme naučit lidi, aby se oprostili od svých strachů a neterorizovali ostatní." Poté se osobně představila každému členu základního týmu a darovala všem ručně tkanou bavlněnou šerpu.

Nato se základní tým rozdělil na čtyři skupiny, kde každá měla svůj program shromáždění a událostí.

Po osmi hodinách ve vlaku jedna ze skupin dojela na hranice s Pákistánem, do Wagah/Atari, kde je jedno z největších pohraničních napětí na světě. Bylo v plánu, že se setkají se zástupci Světového pochodu na druhé straně hranic a tím vytvoří symbolický mírový střet mezi dvěma národy. Toto bohužel neproběhlo z důvodu nepřítomnosti hlavního funkcionáře, ale naštěstí se vynořila alternativní možnost díky přítomnosti Gándhího napodobitele. Dr. Sharad P. Nayampalli, oblečený přesně jako národní hrdina, provokoval velký, nadšený dav kolem vlajky a představitelů Světového pochodu. Členové základního týmu se mezitím setkali s tiskovým mluvčím Sikhské komunity, Subedarem Dalbir Singhem, se kterým probrali nutnost konce války. Po návštěvě zlatého chrámu, Harmandir Sahib v Amristaru, Sikhské nejsvatější budovy, skupina nastoupila do nočního autobusu, aby se připojila ke svým kolegům, kteří již odcestovali do Koreje.