Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Myšlenky Světového pochodu nemají hranice

Členky OS Maryška Bohumín v pondělí 19.10.2009 s radostí nainstalovaly část připravované výstavy Na vlně (míru a nenásilí) v prostorách gymnázia v polském Tworkowě.

 Ředitelka školy paní Magdalena Ochman i vedoucí mimoškolní činnosti Danuta Janoch jsou myšlenkami pochodu nadšené a věří, že studenti se svými aktivitami k barvitým akcím pochodu rovněž připojí. Kromě připravených videoklipů o akcích ke Světovému pochodu z různých míst planety budou učitelé využívat internetové prezentace Světového pochodu ve výuce jazyků, v hodinách společenské výchovy se seznámí s rezolucí OSN "MUSÍME ODZBROJIT" a podobně.

OS Maryška spolu s bohumínským Klubem u létající ryby budou i nadále s polským gymnáziem spolupracovat, paralelně například probíhá příprava studentské konference, letos s akcentem témat Světového pochodu. "Témata jsme vybírali podle toho, co bychom se od studentů rádi dozvěděli," říká s úsměvem Kamila Smigová, předsedkyně OS Maryška, "například nás zajímá, jak mládež vnímá agresivitu v počítačových hrách a sportu."

Výstava Na vlně bude v Tworkowě k vidění do konce října, 2.11. pak proběhne její vernisáž v Bohumíně jako pozdrav hlavní skupině Světového pochodu, která v té době dorazí se svým poselstvím do Prahy.

Foto: instalace výstavy a Danuta Janoch.