Akce

Světový pochod podporují:

„My, učitelé a žáci Evangelické akademie, podporujeme tuto velkolepou myšlenku "nenásilného boje" proti násilí, zbrojení, válkám a Světový pochod za mír a nenásilí vnímáme jako možnost vyjádřit svůj postoj s podobně smýšlející částí lidstva a společně oslavit různorodost kultur a národů naší planety.”

Evangelická akademie
Vyšší odborná škola a střední odborná škola ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Na vlně míru a nenásilí

19.10.2009 - 2.11.08, Tworkow

Myšlenky Světového pochodu nemají hranice
Členky OS Maryška Bohumín v pondělí 19.11.2009 s radostí nainstalovaly část připravované výstavy Na vlně (míru a nenásilí) v prostorách gymnázia v Tworkowě, PL.
Ředitelka školy paní Magdalena Ochman i vedoucí mimoškolní činnosti Danuta Janoch jsou myšlenkami pochodu nadšené a věří, že studenti se svými aktivitami k barvitým akcím pochodu rovněž připojí. Kromě připravených videoklipů o akcích k Světovému pochodu z různých míst planety budou učitelé využívat internetové prezentace Světového pochodu ve výuce jazyků, v hodinách společenské výchovy se seznámí s rezolucí OSN "MUSÍME ODZBROJIT" a podobně.


OS Maryška spolu s bohumínským Klubem u létající ryby budou i nadále s polským gymnáziem spolupracovat, paralelne například probíhá příprava studentské konference, letos s akcentem témat Světového pochodu. "Témata jsme vybírali podle toho, co bychom se od studentů rádi dozvěděli," říká s úsměvem Kamila Smigová, předsedkyně OS Maryška, "například nás zajímá, jak mládež vnímá agresivitu v počítačových hrách a sportu."
Výstava Na vlně bude v Tworkowě k vidění do konce října, 2.11. pak proběhne její vernisáž v Bohumíně jako pozdrav hlavní skupině Světového pochodu, která v té době dorazí se svým poselstvím do Prahy.