Zprávy

Světový pochod podporují:

„Kultura míru je duší opětovného očarování světa.”

Hamilton Faria
univerzitní profesor ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

V Jeruzalémě vznikne k oslavě Světového pochodu Mírové náměstí

V dubnu minulého roku se organizátoři Světového pochodu dohodli s Meirem Margalitem, členem rady politické strany Meretz, že v Jeruzalémě vybudují náměstí, které bude připomínat Světový pochod. V centru náměstí bude stát šestimetrový „zelený altán“, který bude chránit návštěvníky před slunečními paprsky a uvnitř něj budou kolem dokola lavičky, tudíž bude místo sloužit jako „místo k setkávání“. Náměstí se bude rozprostírat mezi židovskou a arabskou čtvrtí.

 

V dubnu minulého roku se organizátoři Světového pochodu dohodli s Meirem Margalitem, členem rady politické strany Meretz za Jeruzalém, že v tomto městě na veřejném prostranství mezi dvěma čtvrtěmi, mezi Židy a Araby, vybudují na oslavu Světového pochodu náměstí.

 

Stavba na náměstí je navrhována tak, aby vybízela k dialogu. Šestimetrový „zelený altán“ bude uprostřed náměstí chránit před sluncem a lavičky uvnitř kolem dokola budou přátelským místem, „místem k setkávání“. Altánek bude tzv. „Mírovou besídkou“.

 

Okolo altánku budou zasazeny stromy a k dispozici budou další lavičky. Bude zde umístěna kamenná deska, na níž bude uvedeno jméno náměstí a důvody, proč bylo zbudováno, spolu se seznamem jmen lidí, kteří k jeho postavení přispěli.

 

Náměstí postaví dobrovolníci z Izraele, Palestiny a dalších zemí.

 

http://world.pressenza.org/npermalink/peace-square-in-jerusalem-to-celebrate-the-world-march