Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Filipíny daly Světovému pochodu největší znamení míru, jaké kdy bylo vytvořeno

Světový pochod za mír a nenásilí zažil ráno 7. října určitě jeden z největších emocionálních vrcholů. Členové základního týmu byli pozváni, aby na vlastní oči spatřili formování největšího lidského znamení míru, které dovedlo k dokonalosti více než 12 000 žáků ze škol v městě Lucena na jihu Filipín.

Klíčovou roli v senzačním úspěchu tohoto jedinečného představení sehráli Procy Alcala, člen kongresu zastupující druhý okres v provincii Quazon, a Carmen Alcala, ředitelka biodynamické farmy v Luceně.

Tato akce byla téměř zrušena z důvodu přírodních katastrof, které nedávno otřásly zemí. Ale organizátoři úspěšně oklamali osud, aby pro základní tým, Filipíny a celý svět učinili tento den nezapomenutelným.

Po dobu jednoho týdně nacvičovalo více než 12 000 žáků ve věku od 10 do 15 let vytvoření obrovského symbolu uvnitř Olympijského stadionu v Luceně. Publikum, které tvořili příslušníci nevládních organizací aktivních v mírovém hnutí a hnutích za práva žen, členové základního týmu Světového pochodu za mír a nenásilí, jakož i politici, oblastní úřad Červeného kříže a kulturní i umělecké skupiny, bylo tak ohromeno podívanou a krásou akce doprovázené hudbou a výkřiky dětí, které radostně mávaly tisíci oranžových vlajek, že nemohlo udržet slzy.

Hluboce dojati poděkovali členové základního týmu za organizaci tohoto historického dne a za mobilizaci takového počtu mladých lidí. „Vy jste světem zítřka a právě nyní cítíme bít Vaše srdce jedno po druhém pro tuto univerzální hodnotu, kterou my všichni sdílíme: mír,” poznamenal jeden z nich. „Ukázali jste nám, že je možný jiný svět, když sloučíme společně a nerozdílně tisíce našich příznivců ve věku od 7 do 77!”

http://www.theworldmarch.org/index.php?secc=news&acc=verid&newsid=321