Zprávy

Světový pochod podporují:

„Jsem člověk, který se roky věnuje hudbě této planety – world music. Studuji etnické bubny, rytmy a tím poznávám jednotlivé kultury ze kterých vycházejí. Díky letadlům, internetu, všudypřítomným médiím mohu ze srdce Evropy studovat hudbu z druhé strany Země. Snad i díky tomu vím, že přes odlišnost kultur, podnebí pod kterým se rodíme, přes odlišnost kořenů ze kterých vycházíme mají všechny lidské bytosti stejnou touhu. A tou je touha po lásce, míru a klidu. Na celém světe znějí písně o lásce a rodině. S tím se pojí přirozená touha tvořit a žít se svými rodinami v míru. Nikdy jsem neslyšel píseň vyjadřující opak. Proto plně podporuji společnou touhu všech bytostí na planetě Zemi – touhu po Míru. Vyjadřuji tímto podporu Pochodu za mír, za sebe i hudebníky z Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada.”

Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada
hudební skupiny ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Světový pochod dorazil na Filipíny

Základní tým Světového pochodu dorazil z Austrálie na Filipíny, kde se mu dostalo vřelého a velkolepého přivítání. K této příležitosti vytvořili Filipínci doposud největší živý symbol míru. Symbol vytvořilo přes 10.000 lidí.


Aktivity na podporu tohoto Pochodu za mír proběhly nejen v hlavním městě Manile. Průvod se odehrál za doprovodu místní policie, která se vyfotila s vlajkami Světového pochodu na svých motorkách.

Také filipínská armáda se připojila a podpořila světový pochod.