Podporují

Světový pochod podporují:

„Mír, spravedlnost, láska, ale i to, že nejsme ke druhým lhostejní. Když každý bude podle těchto slov žít, bude na světě krásně. Umějme podpořit věci, které za to stojí! Přidala jsem se já, přidejte se také...”

Eva Čerešňáková
Česká vicemiss 2007 ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Bohemiachor

sbor, Česká republika

Vznikl v roce 1992 z iniciativy sbormistra Jana Staňka.
Ve sboru zpívá kolem 60 mladých lidí z celé České republiky, kteří se každý rok scházejí ke čtyřem zkouškovým víkendům a k pravidelnému letnímu týdennímu soustředění. Řada z nich je sama sbormistry různých sborů. V rámci těchto setkání, která pořádají členové sboru pokaždé v jiném místě naší země, sbor také vystupuje na koncertech, někdy i spolu s místními sbory nebo orchestry.

Základní ideou Bohemiachoru je poznávání způsobu práce různých sbormistrů. Proto si sbor na svá setkání velmi často zve vynikající sbormistry. Během patnáctileté historie se jich před sborem vystřídalo velmi mnoho, jak českých, tak i zahraničních.

Repertoár sboru obsahuje skladby všech slohových období, v poslední době zpíváme převážně hudbu 20. století.

Přestože hlavní cíl práce Bohemiachoru není sborové soutěžení, získali jsme v průběhu let různá ocenění jak z jihlavského festivalu, tak z Pražských sborových dní. V roce 1997 jsme přivezli 1. cenu z Llangollenu a v roce 2004 stříbrné medaile ze Sborové olympiády v Brémách. O dva roky později jsme úspěšně reprezentovali na prestižním festivalu sborového zpěvu v irském Corku a v únoru 2008 jsme zvítězili v domácí soutěži Canti Veris Praga.
Sbormistry Bohemiachoru jsou Jan Staněk a Libor Sládek.

Webové stránky ›