Zprávy

Světový pochod podporují:

„Připojujeme se a podporujeme Světový pochod za mír a nenásilí. Nechceme zůstat lhostejní a budeme pomáhat tuto myšlenku šířit dál.”

STROOM DUB
společenské centrum ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Světový pochod za mír a nenásilí zahájen i v Prachaticích

Starosta města Prachatice a zároveň poslanec Ing. Jan Bauer v pátek 2. října 2009 podpořil a zahájil Světový pochod za mír a nenásilí na místní akci. Několik desítek lidí se sešlo na arkádách Staré radnice v Prachaticích a shlédlo spot Světového pochodu.

Pavla Čechová Svépéšová, ředitelka sociálního zařízení STROOM Dub, je garantem aktivit za Jižní Čechy. Město Prachatice zakoupilo krokoměr, který bude měřit kroky – kilometry nachozené organizacemi a jednotlivci od 2. října 2009 do skončení akce 2. ledna 2010. Cesty se budou zaznamenávat do knihy chůze.


První kroky kolem Velkého náměstí zdolali klienti jmenovaného sociálního zařízení STROOM Dub, kteří na zahájení do Prachatic přijeli a ušli 539 kroků - 0,42 km. První organizací, která se přihlásila o zapůjčení krokoměru, se stala Městská organizace Svazu důchodců Prachatice, která odjíždí na rekondiční pobyt, kde jej určitě využijí.

I vy všichni máte možnost zapojit se do této aktivity na e-mailu KPSS@Prachatice.cz


V závěru došlo i na doprovodný program našeho Zdravého města – odlévání stop (rukou, nohou) ze sádry, které si každý účastník projektu mohl odnést domů.

Hana Rabenhauptová
místostarostka města Prachatice

 

Fotogalerie na www.prachatickonews.cz »
Fotogalerie na www.prachatice.cz »