Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Východomoravská metropole Zlín se připojila k pochodu a oslavila jeho start

Mezinárodní den nenásilí ve Zlíně proběhl oslavou na hlavním náměstí Míru. "Tato úspěšná, úžasná a veselá akce upoutala veliký zájem nejen mezi veřejností," komentovala akci její organizátorka Katka Hanačíková.

Během celého odpoledne zde prezentovaly svou práci organizace podporující Světový pochod za mír – ADRA zde uspořádala zábavné a vědomostní hry pro děti, eko-centrum Lístek prodávalo Fair Trade výrobky, návštěvníci mohli podepsat petici za Svobodu zvířat a dobrovolníci z Jídlo místo zbraní rozdávali vegetariánské dobrůtky. Na hlavním podiu vystoupili různí umělci - divadelní soubor Hvizd, žonglér Yufi a dalších pět místních kapelek. Atmosféru doplňovala výstavka prací dětí ZŠ Racková.


Více fotek »

„Měli jsme se všichni skvěle a akce měla veliký ohlas nejen mezi veřejností,“ řekla organizátorka akce Katka Hanačíková. After-párty pokračovala v klubu Bambooo do pozdních hodin.

Rada města Zlín oficiálně podpořila Světový pochod a ten se tak stal prvním krajským městem v ČR, které se do jeho organizace zapojilo. Pochod nedávno osobně podpořil také primátor Prahy Pavel Bém.