Zprávy

Světový pochod podporují:

„Grupo Capoeira Mandela přijde podpořit Světový pochod za mír a nenásilí. Jsme si vědomi toho, že lidé jsou těmi, co jsou zodpovědní za světový mír. Víme také, že vše zlé, co se na světě děje, je odrazem rasové nerovnosti, ale i předsudků k pohlaví a naboženství. Dopadem je válka, hlad a chudoba. Je zapotřebí udělat z demokracie realitu a to je důvod, proč půjdeme pochodem. Chceme udělat krok kupředu, blíže ke světovému míru.”

Grupo Capoeira Mandela
taneční skupina ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Oslavy startu Světového pochodu začaly v Českých Budějovicích

Události 2 října, Mezinárodního dne nenásilí, obrátily pozornost ke Světovému pochodu v mnoha koutech republiky a daly do pohybu sérii akcí, které se budou konat během října a vyvrcholí 1. až 3. listopadu příchodem Světového pochodu do Česka.

Oslavy začaly již v předvečer Dne nenásilí v Českých Budějovicích. Místní skupinka se rozhodla oslavit start Světového pochodu současně s akcemi ve Wellingtonu na Novém Zélandě, což v našem časovém pásmu odpovídalo 1. říjnu, 22.30 hodin. V tuto hodinu začal v českobudějovickém klubu Solnice koncert, kterého se zúčastnili příznivci pochodu a spousta zajímavých hostů. Kapela Bohemica Indica přinesla mantry ve stylu „ska“, orientální tanečnice prozářily večer temperamentními tanci a bubny roztančily všechny kolem.

„Touto akcí České Budějovice vystartovaly na cestu okolo světa spolu s přímými účastníky pochodu,“ řekla Lenka Rosková, koordinátorka českobudějovické skupiny.

Oslava startu Světového pochodu v Č. Budějovicích

Více fotek »