Podporují

Světový pochod podporují:

„Tento pochod je velice civilizovaným počinem lidí toužících po štěstí a usilujících o proměnu snů o míru ve skutečnost.”

Maher al Sabbagh
filmový režisér a producent ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Kakofon

pěvecký sbor, Česká republika

obecně jsme neprofesionální komorní smíšený pěvecký sbor dospělých (momentální věk od 22 do 34 let). Kakofon byl založen v roce 1996 v počtu 5 členů a postupně se rozrostl do dnešní podoby se skoro 20 členy.

„Světový pochod za mír a nenásilí nám přijde úžasný nápad. Rádi ho podpoříme. A naše členka Lufka je právě ta česká pochodující.”

Webové stránky ›


obecně jsme neprofesionální komorní smíšený pěvecký sbor dospělých (momentální věk od 22 do 34 let). Kakofon byl založen v roce 1996 v počtu 5 členů a postupně se rozrostl do dnešní podoby se skoro 20 členy. A dále se rozrůstáme, hlavně o miminka :)

Náš repertoár zahrnuje téměř všechny žánry od klasických duchovních písní po spirituály či gospely, od lidových písní domácích i zahraničních po modernu a jazz nebo od barokních skladeb po skladby moderní a experimentální.
Většina písní z našeho repertoáru je a cappella (a jen někdy si vypomáháme rytmickými nástroji typu chrastítko či buben). V některých písních dokonce různé hudební nástroje imitujeme. Zaměřujeme se téměř výhradně na skladby čtyř a vícehlasé.

Zpíváme převážně na vlastních koncertech a veřejných vystoupeních a snažíme se pravidelně vyjíždět na zahraniční turné (např. 2003 a 2006 Velká Británie - Cornwall, 2005 a 2008 Itálie - Lombardie, 2007 Slovinsko).
Pravidelně zpíváme na kulturních akcích pořádaných občanskými sdruženími či radnicemi, na výstavách, mezinárodních konferencích pořádaných vysokými školami a jinými vzdělávacími instituty, podíleli jsme se například i charitativním koncertem na projektu Sluneční školy pro Kargyak atp. Každý rok také pořádáme vánočně a velikonočně zaměřené koncerty. V roce 2006 jsme vydali naše 1. CD s názvem Pod vlivem...

Loni jsme se poprvé zúčastnili většího přehlídkového festivalu FAPS ve Svitavách a v červnu soutěžního Festivalu sborového umění v Jihlavě, kde jsme se umístili ve zlatém pásmu a celkově na třetím místě! V říjnu jsme festivalová snažení zakončili v Jirkově na Písňovaru, kde bylo naším triumfem absolutní vítězství v tamní soutěži.

Letos po velké zimní pauze jsme se vyloupli až 12.května na prestižní akci očanského sdružení Surya, pro které jsme již podruhé v naší historii zaúčinkovali v programu na podporu Sluneční školy v Himáláji.