Zprávy

Světový pochod podporují:

„Moderní věda nabídla lidstvu poprvé v historii možnost života bez hladu a zimy a bez neustálé hrozby smrti následkem infekčních chorob. Současně dala věda lidem moc vyhladit svou civilizaci nukleárními zbraněmi nebo učinit Zemi neobyvatelnou přelidněním a znečištěním. Otázka jakou z těchto cest si vybereme je doslova záležitostí života a smrti pro nás a naše děti. Budeme využívat objevů moderní vědy konstruktivně a vybereme si cestu vedoucí k životu? Nebo využijeme vědy k výrobě dalších a dalších smrtonosných zbraní, které dříve či později mohou vést v důsledku lidského nebo technického selhání ke katastrofální nukleární válce?Budeme bezohledně ničit naši krásnou planetu bezmezným růstem populace a průmyslu? Volbu mezi těmito dvěma alternativami musíme udělat sami. Žijeme v rozhodujícím momentu historie - v krizovém momentu civilizace. Musíme nahradit starý svět mezinárodní anarchie, strašných válek a institucionalizované nespravedlnosti novým světem, který respektuje pravidla. Je nesmírně působivé, že mladí lidé z celého světa jsou ochotni přidat ruku k dílu a pochodovat přes celou planetu, aby zaměřili naši pozornost na tyto kritické problémy. Světový pochod za mír a nenásilí prokazuje velkou službu lidstvu v historickém rozhodujícím okamžiku. John Scales Avery, Ph.Dr. předseda dánské národní skupiny Pugwashské konference o vědě a světových problémech.”

John Avery
profesor ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Pochod v pyžamu za jaderné odzbrojení

V hlavním městě Uruguaye - Montevideu pochodovali lidé v pyžamu za mír a nenásilí. Událost otiskly místní noviny El Pais.

I přes chladné počasí pochodovali mladí humanisté oblečení v pyžamu s přikrývkami v rukou ulicemi Montevidea. Šli od Plaza de los 33 Orientales směrem k náměstí Svobody, aby upozornili na Světový den nenásilí, který proběhne 2. října.

Mezinárodní den nenásilí se slaví od roku 2007 a byl vyhlášen OSN na počest narozenin Mahatma Gandhího, vůdce indického hnutí za nezávislost a zakladatele filosofie a strategie nenásilí.

Organizátoři tvrdí, že princip nenásilí, známý také jako nenásilný odpor, odmítá používání fyzického násilí k dosažení společenské a politické změny. Často je popisován jako "politika obyčejných lidí", a tato forma společenského boje byla přijata masami lidí po celém světě v kampaních za sociální spravedlnost.

Pochod v pyžamu