Zprávy

Světový pochod podporují:

„Pokud tato má mediální podpora "Světového pochodu za mír a nenásilí" donutí alespoň jednoho naštvaného nebo nešťastného člověka odhodit zbraň či násilný úmysl za hlavu a obejmout prvního člověka, kterého potká, jsem pro takovýto pochod třeba každý týden!”

Maťo Mišík
známý pražský výtvarník a hudebník ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Pochod v pyžamu za jaderné odzbrojení

V hlavním městě Uruguaye - Montevideu pochodovali lidé v pyžamu za mír a nenásilí. Událost otiskly místní noviny El Pais.

I přes chladné počasí pochodovali mladí humanisté oblečení v pyžamu s přikrývkami v rukou ulicemi Montevidea. Šli od Plaza de los 33 Orientales směrem k náměstí Svobody, aby upozornili na Světový den nenásilí, který proběhne 2. října.

Mezinárodní den nenásilí se slaví od roku 2007 a byl vyhlášen OSN na počest narozenin Mahatma Gandhího, vůdce indického hnutí za nezávislost a zakladatele filosofie a strategie nenásilí.

Organizátoři tvrdí, že princip nenásilí, známý také jako nenásilný odpor, odmítá používání fyzického násilí k dosažení společenské a politické změny. Často je popisován jako "politika obyčejných lidí", a tato forma společenského boje byla přijata masami lidí po celém světě v kampaních za sociální spravedlnost.

Pochod v pyžamu