Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Pražský Obecní dům partnerem Světového pochodu

Organizátorům Světového pochodu za mír a nenásilí se podařilo uzavřít partnerství s Obecním domem v Praze. Ten poskytne prostory pro galavečer, na němž osobnosti české kultury uvítají Světový pochod při příležitosti jeho příchodu do Prahy 1. listopadu 2009.

Myšlenka uspořádat koncert či galavečer při příležitosti příchodu Světového pochodu do Prahy se zrodila už před několika měsíci. Nyní s radostí oznamujeme, že se nám podařilo uzavřít partnerství s Obecním domem, který pro akci poskytne překrásné prostory Smetanovy síně.

Na chystaném galavečeru osobnosti české kultury slavnostně uvítají Světový pochod pásmem hudebních vystoupení, scének a dalších uměleckých vystoupení. Večeru bude předcházet tisková konference s účastníky pochodu, kteří po celém měsíci cesty dorazí do ČR.

Více informací o programu se brzy objeví na těchto stránkách.


Obecní dům

Národní kulturní památka Obecní dům patří k nejvýznamnějším secesním stavbám v Praze. Nachází se v samotném centru Prahy, v těsném sousedství Prašné brány.

Na výzdobě Obecního domu se podíleli ve své době nejvýznamnější čeští malíři a sochaři - Jan Preisler, Mikoláš Aleš, Max Švabinský, František Ženíšek, Ladislav Šaloun, Josef Mařatka, Josef Václav Myslbek, Alfons Mucha.

Od samotného počátku je Obecní dům objektem multifunkčním. Sály a salonky jsou využívány pro pořádání kongresů, konferencí, koncertů, plesů, módních přehlídek. Širší veřejnosti jsou přístupny pouze formou komentovaných prohlídek.

V letech 1994-1997 se Obecní dům podrobil technicky i finančně velmi náročné kompletní rekonstrukci. Po svém znovuotevření se opět stal významným centrem společenského a kulturního života.

www.ObecniDum.cz

Galavečer bude první ze série akcí, které proběhnou v Praze ve dnech 1. až 3. listopadu, kdy Světový pochod projde Českou republikou. V pondělí 2. listopadu bude následovat konference na téma jaderného odzbrojení v Senátu a 3. listopadu potom Prahou projde multikulturní pochod s alegorickými vozy, který bude reprezentovat symbolickou českou část pochodu.

Veškeré aktivity organizujeme ve svém volném čase, bez nároku na odměnu. Přípravy průchodu pochodu Českou republikou budou vyžadovat obzvláště velké množství času a energie. Proto, pokud byste se rádi zapojili, nyní je ta správná chvíle. Dobrovolníci se mohou zapojit do nejrůznějšími způsoby. Každá pomoc je vítaná, ať už se jedná o pomoc s přípravami či přímo během konání akcí. Více najdete s sekci Jak se zapojit.