Zprávy

Světový pochod podporují:

„Pět největších producentů zbraní je zodpovědných za světový mír ... a to je ten důvod, proč se nacházíme v takové situaci!”

Eduardo Galeano
spisovatel a novinář ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Módní přehlídka za mír a nenásilí

Módní přehlídka  věnovaná Světovému pochodu za mír a nenásilí se uskutečnila v sobotu dne 12.9.2009 od 15:00 hodin v prostorách Klubu U Splavu.

Dne 12. 9. 2009 se ve Lhotě u Kladna v prostorách Klubu u Splavu uskutečnila tradiční módní přehlídka poprvé věnovaná Světovému pochodu za mír a nenásilí, který takto přišlo podpořit  kolem 200 lidí ze Lhoty i okolí. Předvedeno bylo na 50 modelů od lehkých letních šatů, společenských rób až po zimní kabáty a všechny tyto modely vznikly v salónu Hanky Poddané.

Živý hudební doprovod zajistili Růžovi panteři. Předvést se mohly také děti a vrcholem módní přehlídky byly šaty ušité na míru Světovému pochodu. Ty jsou ušity z látek reprezentujících jednotlivé země, kterými budou účastníci pochodu procházet. Šaty jsou doplněny náhrdelníkem s logem Světového  pochodu.

Obojí bude možné vydražit na galavečeru, který se  bude konat 1.11. v Obecním domě v Praze. Přehlídka by se samozřejmě nemohla konat bez sponzorů, takže poděkování patří zejména hlavnímu sponzoru - firmě Ryor.