Zprávy

Světový pochod podporují:

„Jsme velice ráda, že mohu vyjádřit svou podporu Světovému pochodu za mír a nenásilí. Organizace tohoto projektu přichází právě v momentě, kdy svět prochází celosvětovou finanční krizí, čelí klimatickým změnám, hladomoru v různých částech světa, nedodržování lidských práv v mnoha zemích a v neposlední řadě násilí, válkám, občanským nepokojům nebo terorismu. Všechny tyto aspekty ohrožují životy mnoha lidí a mnoha menšin. Doufám, že každý krok v tomto pochodu nás dovede blíž k míru a nenásilí, pomůže zvýšit uvědomělost o světovách problémech u mladých lidí a hlavně výjádří silný apel na světovou politickou špičku.”

Zuzana Štěpanovská
I. Česká vicemiss 2005 ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Daruj kilometr základnímu týmu Světového pochodu

Na mezinárodním webu Světového pochodu byla spuštěna nová sekce, která prezentuje členy základního týmu, který projde symbolickou trasu pochodu z Nového Zélandu do Argentiny.

V základním týmu je přes 100 lidí z různých kultur a organizací, stálé jádro tvoří 30 lidí. Tito lidé budou cestovat z Nového Zélandu do Argentiny 93 dní, 160 tisíc kilometrů, cestou, která pokryje symbolickou trasu pochodu.

Členové základního týmu si rozdělí různé role, aby zajistili každodenní úkoly: mluvčí, tiskový servis, vztahy s organizacemi, komunikace, video, fotografie, publikování na webu, logistika, zdravotní a právní oblasti a další.

Návštěvníci webu mají možnost „darovat kilometry“ a podpořit tak náklady na cestu základního týmu.

Českou republiku bude v základním týmu reprezentovat Lucie Fialová.