Zprávy

Světový pochod podporují:

„S velkým potěšením podporuji Světový pochod za mír a nenásilí. Během tří měsíců uskuteční miliony lidí univerzální poselství míru napříč zeměmi a kontinenty, v tropickém i mírném podnebí. V historii lidstva bude tato cesta symbolizovat krok vpřed, od nesvárů směrem k harmonii. Ve světovém dění přichází tento světový pochod v důležitém období. Krize a konflikty v celém světě ohrožují životy i samotnou existenci lidstva. O to naléhavější je ukončit veškeré násilí. Přeji všem účastníkům této akce hodně štěstí. Ať vám žehná Bůh a ať vás bezpečně vede. Doufám, že nás každý krok Světového pochodu přibližuje ke světovému míru a nenásilí.”

Rania Al Abdullah
královna ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Sarah Onyango „Obama" podporuje Světový pochod za mír

Babička prezidenta USA během víkendu podpořila Světový pochod za mír a nenásilí, který začne 2. října 2009 ve Wellingtonu na Novém Zélandě a skončí 2. ledna 2010 v Argentině. Tento pochod projde územím šesti kontinentů včetně Afriky.

Sarah uvítala myšlenku, kterou s sebou pochod přináší, a přesvědčila ostatní, aby se také připojili. O svých názorech na pochod hovořila s Rashidem Mirukem, který je členem Humanistického hnutí.

Sarah věří, že v budoucnu již atomové zbraně nebudou použity, nebude docházet k územním agresím a všechny země budou mít přístup k „mírové atomové energii". Sdílí svůj názor se svým vnukem, který podporuje dialog a jaderné odzbrojení. Sama Sarah fandí myšlence míru a nenásilí.

„Světový pochod za mír a nenásilí by měl zapojit mládež, starší generace a dokonce i sirotky. Měl by znamenat obrat, který přispěje k rozvoji každého z nás."

Přeje si, aby se všichni společně setkali a převzali odpovědnost za přeměnu současného světa ve svět bez válek, kde bude dostatek prostoru pro usmiřování a rozvoj.