Zprávy

Světový pochod podporují:

„Můj důvod k podpoření je velmi prozaický, nesnáším násilí, které rodí v reakci na sebe jen další násilí. Bojím se však, že na této zemi je mnoho miliónů nespravedlivě ponižovaných, jejíž jediná možnost důstojné emancipace je buď gerilový, nebo otevřený boj. Neznám způsob jak tento staletý a nemilosrdný řetězec přerušit. To ale neznamená, že se o to lidé stále nemají znovu a znovu, byť i marně pokoušet. Je to naše humanitní povinnost.”

Jiří David
výtvarník ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Sarah Onyango „Obama" podporuje Světový pochod za mír

Babička prezidenta USA během víkendu podpořila Světový pochod za mír a nenásilí, který začne 2. října 2009 ve Wellingtonu na Novém Zélandě a skončí 2. ledna 2010 v Argentině. Tento pochod projde územím šesti kontinentů včetně Afriky.

Sarah uvítala myšlenku, kterou s sebou pochod přináší, a přesvědčila ostatní, aby se také připojili. O svých názorech na pochod hovořila s Rashidem Mirukem, který je členem Humanistického hnutí.

Sarah věří, že v budoucnu již atomové zbraně nebudou použity, nebude docházet k územním agresím a všechny země budou mít přístup k „mírové atomové energii". Sdílí svůj názor se svým vnukem, který podporuje dialog a jaderné odzbrojení. Sama Sarah fandí myšlence míru a nenásilí.

„Světový pochod za mír a nenásilí by měl zapojit mládež, starší generace a dokonce i sirotky. Měl by znamenat obrat, který přispěje k rozvoji každého z nás."

Přeje si, aby se všichni společně setkali a převzali odpovědnost za přeměnu současného světa ve svět bez válek, kde bude dostatek prostoru pro usmiřování a rozvoj.