Zprávy

Světový pochod podporují:

„Mír a nenásilí by měly být hodnoty podstatné pro všechny. Je důležité, aby lidé přemýšleli o tom, co se ve světě děje a také proč. Roska pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou, tedy závažně nemocným lidem. Ale boje, ubližování, války, nenávist, zloba či zlost jsou nemoci mnohem závažnější a je potřeba je vyléčit! Jediné boje, které jsou důležité, jsou ty se zákeřnou nemocí nebo nepříznivým osudem. ”

Roska
organizace ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Kostarika zřizuje ministerstvo míru a spravedlnosti

Návrh zákona mění mandát současného ministerstva spravedlnosti, které se tak stane ministerstvem spravedlnosti a míru. Jeho úkolem bude i konkrétní řešení konfliktů a propagace míru.

Je to úspěch nadace Rasur, kostarického koordinátora kampaně "Ministerstvo pro mír" a pro zákonodárce Alexandera Mora Mora, sponzora zákona.
Přijetí zákona je inspirací pro Světový summit ministerstev a pracovišť pro mír, který se bude konat v Kostarice pod záštitou nadace Rasur.
Zákon, který již byl schválen kongresem, musí ještě schválit prezident Kostariky- Oscar Arias Sánchez- držitel  Nobelovy ceny za mír z roku 1987.