Zprávy

Světový pochod podporují:

„Podporuji ideu Pochodu za mír a nenásilí. Pochod, který obejde celý svět připomene občanům jednotlivých zemí jak důležitý je mír pro jejich život. Tato zdánlivě tak samozřejmá idea má stále svou platnost. Připomínat jí vůbec není zbytečné, byť jsou generace, zejména v Evropě, které už nemají osobní zkušenost s válkou. Války byly vždy rozpoutány lidmi a jejich mocenskými ambicemi, které jistě nezmizely. O to víc je důležité permanentní usilování občanů o to, aby mír byl udržen.”

Helena Třeštíková
režisérka ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Kostarika zřizuje ministerstvo míru a spravedlnosti

Návrh zákona mění mandát současného ministerstva spravedlnosti, které se tak stane ministerstvem spravedlnosti a míru. Jeho úkolem bude i konkrétní řešení konfliktů a propagace míru.

Je to úspěch nadace Rasur, kostarického koordinátora kampaně "Ministerstvo pro mír" a pro zákonodárce Alexandera Mora Mora, sponzora zákona.
Přijetí zákona je inspirací pro Světový summit ministerstev a pracovišť pro mír, který se bude konat v Kostarice pod záštitou nadace Rasur.
Zákon, který již byl schválen kongresem, musí ještě schválit prezident Kostariky- Oscar Arias Sánchez- držitel  Nobelovy ceny za mír z roku 1987.