Akce

Světový pochod podporují:

„Je jisté, že existuje obrovský nepoměr mezi materialistickými silami, které hlásají potřebnost války a silami morálními, které obhajují právo na mír, ale taktéž je jisté, že jedině vůle člověka dokázala v historii tyto síly učinit skutečnými, aby překonaly vůli ostatních. Nemusíme čelit nadpřirozeným silám, potřebujeme pouze další lidi, více lidí. Proto záleží na tom, abychom měli silnější vůli pro nastolení míru než pro nastolení války. Záleží na naší účasti ve všeobecné mobilizaci k boji za mír. Je to lidskost, kterou v životě obhajujeme, život dneška a zítřka, který by mohl být ztracen, když ho nebudeme bránit právě teď. Lidskost není řečnický obrat, je to schopnost cítit lidskou bolest, duchovní touha a zároveň je to nevyčerpatelná naděje. Když spojíme všechny naše síly, dosáhneme míru. Jak v nás samých tak i kolem nás.”

Jose Saramago
spisovatel a novinář, nositel Nobelovy ceny za literaturu ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Setkání na Lysé hoře

3.10.2009, Lysá hora

Občanské sdružení Maryška srdečně zve k podpoře Světového pochodu za mír a nenásilí prostřednictvím „Setkání na Lysé“ 3.10.2009 mezi 12:00 a 15:00

Zváni jsou všichni, kdo si chtějí užít barevný podzim v kouzelném prostředí naší beskydské královny a svou účastí podpořit myšlenku Světového pochodu, který o den dříve startuje na Novém Zélandu.

Trasu i cíl si každý zvolí podle chuti, k cíli vede mnoho cest a ta správná není vždy jen ta jedna. O trasách více na www.lysahora.cz.

Pokud zvolíte trasu z Malenovic nebo Ostravice, budete mít zároveň možnost projít si část naučné stezky, která vás seznámí s řadou zajímavostí o přírodě i historii Lysé hory. Ale ať půjde z kterékoli strany, prosíme respektujte pravidla pobytu v chráněných oblastech, jako je pohyb po vyznačených trasách nebo ponechání lesních plodů na místě pro živočichy, kteří jsou na nich životně závislí.

Svou vůli k míru a nenásilí mohou účastníci projevit společným sestavením kamenného symbolu nenásilí na úpatí Lysé hory – jeho umístění bude zvoleno tak, aby rozšířilo životní prostor místním broukům a ještěrkám :-) Prosíme vezměte si kameny s sebou buď z domu nebo z nižších oblastí mimo chráněné území pod vrcholem Lysé, ty pod úpatím jsou buď již obývaným biotopem nebo jsou určeny k obnově horské chaty.

Pro zájemce o trasu z Visalají, popisovanou jako „oddychová vrcholovka“, vypravuje OS Maryška z Bohumína autobus, který vyjíždí 3.10. v 8:00 s jedinou zastávkou na parkovišti za hotelem Visalaje, odjezd se předpokládá na 17:00. Nejedná se o zájezd, účastníci cestují na vlastní zodpovědnost. Cena je 95,- Kč na osobu, hlaste se na tel. 605964152 – Táňa nebo e-mailem na tania1966@seznam.cz.

Leták k šíření »