Akce

Světový pochod podporují:

„Podporuji Světový pochod pro mír a nenásilí a jeho snahu vnést do povědomí vlád a lidí na celém světě ukončení válek, okupací a násilí všeho druhu. ”

Edgar Mitchell
vědec, kosmonaut a autor ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Setkání na Lysé hoře

3.10.2009, Lysá hora

Občanské sdružení Maryška srdečně zve k podpoře Světového pochodu za mír a nenásilí prostřednictvím „Setkání na Lysé“ 3.10.2009 mezi 12:00 a 15:00

Zváni jsou všichni, kdo si chtějí užít barevný podzim v kouzelném prostředí naší beskydské královny a svou účastí podpořit myšlenku Světového pochodu, který o den dříve startuje na Novém Zélandu.

Trasu i cíl si každý zvolí podle chuti, k cíli vede mnoho cest a ta správná není vždy jen ta jedna. O trasách více na www.lysahora.cz.

Pokud zvolíte trasu z Malenovic nebo Ostravice, budete mít zároveň možnost projít si část naučné stezky, která vás seznámí s řadou zajímavostí o přírodě i historii Lysé hory. Ale ať půjde z kterékoli strany, prosíme respektujte pravidla pobytu v chráněných oblastech, jako je pohyb po vyznačených trasách nebo ponechání lesních plodů na místě pro živočichy, kteří jsou na nich životně závislí.

Svou vůli k míru a nenásilí mohou účastníci projevit společným sestavením kamenného symbolu nenásilí na úpatí Lysé hory – jeho umístění bude zvoleno tak, aby rozšířilo životní prostor místním broukům a ještěrkám :-) Prosíme vezměte si kameny s sebou buď z domu nebo z nižších oblastí mimo chráněné území pod vrcholem Lysé, ty pod úpatím jsou buď již obývaným biotopem nebo jsou určeny k obnově horské chaty.

Pro zájemce o trasu z Visalají, popisovanou jako „oddychová vrcholovka“, vypravuje OS Maryška z Bohumína autobus, který vyjíždí 3.10. v 8:00 s jedinou zastávkou na parkovišti za hotelem Visalaje, odjezd se předpokládá na 17:00. Nejedná se o zájezd, účastníci cestují na vlastní zodpovědnost. Cena je 95,- Kč na osobu, hlaste se na tel. 605964152 – Táňa nebo e-mailem na tania1966@seznam.cz.

Leták k šíření »