Zprávy

Světový pochod podporují:

„Jsem člověk, který se roky věnuje hudbě této planety – world music. Studuji etnické bubny, rytmy a tím poznávám jednotlivé kultury ze kterých vycházejí. Díky letadlům, internetu, všudypřítomným médiím mohu ze srdce Evropy studovat hudbu z druhé strany Země. Snad i díky tomu vím, že přes odlišnost kultur, podnebí pod kterým se rodíme, přes odlišnost kořenů ze kterých vycházíme mají všechny lidské bytosti stejnou touhu. A tou je touha po lásce, míru a klidu. Na celém světe znějí písně o lásce a rodině. S tím se pojí přirozená touha tvořit a žít se svými rodinami v míru. Nikdy jsem neslyšel píseň vyjadřující opak. Proto plně podporuji společnou touhu všech bytostí na planetě Zemi – touhu po Míru. Vyjadřuji tímto podporu Pochodu za mír, za sebe i hudebníky z Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada.”

Miloš Vacík
hudebník ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Setkání organizátorů Světového pochodu s ministry v Ekvádoru

13. července proběhlo první setkání koordinátorů Světového pochodu s ministry, pozvanými tajemníkem prezidenta republiky.
Na zasedání vlády prezident Rafael Correa vyjádřil podporu Světovému pochodu, která byla ratifikována ministry.
Během setkání s ministry se měly vyjasnit priority, organizace, harmonogram a projednával se také způsob širší podpory a datum příštího zasedání.

Mezi přítomnými byli: Tajemník prezidenta (E. Villacís), ministr školství (L. Monteros), ministr kultury (S. Alcívar), ministr sportu (G. CAMPANA), ministr zahraničních věcí (Doris Melo y L. Sanchez), ministr kulturního dědictví (Y. León), ministr obrany (G. Martínez) a zástupci Světového pochodu J. Salcedo a M. Ovando.
 
Další setkání s ministry se uskuteční 27. července.