Podporují

Světový pochod podporují:

„Jsem člověk, který se roky věnuje hudbě této planety – world music. Studuji etnické bubny, rytmy a tím poznávám jednotlivé kultury ze kterých vycházejí. Díky letadlům, internetu, všudypřítomným médiím mohu ze srdce Evropy studovat hudbu z druhé strany Země. Snad i díky tomu vím, že přes odlišnost kultur, podnebí pod kterým se rodíme, přes odlišnost kořenů ze kterých vycházíme mají všechny lidské bytosti stejnou touhu. A tou je touha po lásce, míru a klidu. Na celém světe znějí písně o lásce a rodině. S tím se pojí přirozená touha tvořit a žít se svými rodinami v míru. Nikdy jsem neslyšel píseň vyjadřující opak. Proto plně podporuji společnou touhu všech bytostí na planetě Zemi – touhu po Míru. Vyjadřuji tímto podporu Pochodu za mír, za sebe i hudebníky z Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada.”

Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada
hudební skupiny ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Jody Williams

nositelka Nobelovy ceny míru, USA

Jody Williams je zakladatelkou a hlavní iniciátorkou Mezinárodní kampaně za zákaz nášlapných min (ICBL), ktera byla oficiállně založena v říjnu 1992 šesti nevládními organizacemi (NGO).
Paní williamsová koordinuje ICBL ve více než 1000 nevládních organizací a více než 60 zemích.
Spolupracuje s vládami, s orgány OSN i s Mezinárodním výborem Červeného kříže.
Na diplomatické konferenci v září roku 1997 v Oslu dosáhla ICBL svého hlavního cíle- mezinárodními smlouvami bylo zakázáno používat protipěchotní nášlapné miny.
V roce 1997 byla Jody Williamsové udělena Nobelova cena míru.