Zprávy

Světový pochod podporují:

„Hodnoty, které nám připadají samozřejmé, je třeba hájit a pečovat o ně! Jakoukoliv možnost vyjádřit podporu míru a nenásilí, považuji za samozřejmost a svou občanskou povinnost. I zdánlivě zanedbatelné jiskřičky násilností se mohou rozhořet v děsivý válečný požár. Nesmíme být lhostejní k tomu, co se děje kolem nás. Příklady z historie by nám měly být varováním, abychom už nikdy nedopustili žádnou válku.”

Olga Zubová
poslankyně parlamentu ČR ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Kompaund (chudinská čtvrť v Zambii) a Světový pochod za mír a nenásilí

Veronika Šimečková byla na zahraniční stáži v Zambii, kde pracovala s dětmi ulice a tzv. vulnerable children a nezanedbala ani Světový pochod za mír a nenásilí.

„Připravili jsme s dětmi dvě odpoledne, kde jsme za pomoci koordinátora Leea Temba a studentky Gabči Sedlákové představili v rámci workshopu myšlenku Světového pochodu. Vysvětlili jsme dětem, co je to násilí ve světě a jak může každý pomoci k pohodě. Jako podporu jsme udělali velkou vlajku, kterou Vám nyní představujeme na fotkách. Děti mimo jiné vytvořily obrazec Afriky z jejich vlastních tělíček jako pozdrav pro všechny ze Zambie a děti z kompaundu Kalingalinga. Posílám pár foteček.“

Veronika, České Budějovice, červen 2009