Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

900km dlouhá tour Pobřežím slonoviny odstartovala Světový pochod

16.- 23. června zorganizovali místní koordinátoři Světového pochodu tour pěti městy západoafrického státu.
Díky podpoře z ministerstva financí vyrazil tým 13 koordinátorů na týdenní tour po zemi, aby propagoval Světový pochod za mír a nenásilí, který bude Pobřežím slonoviny procházet v listopadu.
Vyzbrojeni  2080 prospekty a kontaktními listinami pro každé město absolvovali dlouhou cestu autobusem do Yamoussoukro, Daloa, San Pedro, Agboville a Adzopé.

Světový pochod začne současně 2. října různými událostmi ve všech těchto 5 městech, potom proběhne v zemi další turné s cílem zvýšit povědomí o potřebě míru prostřednictvím nenásilí.
Světový pochod bude oficiálně zahájen 1. srpna koncertem na stadionu v Abidjanu. 30 umělců, zpěváků a herců se zúčastní spolu se zástupci nevládních organizací a dalšími osobnostmi, které  přednesou projevy. Před koncertem projde městem symbolický pochod. Zahájení bude vysíláno na státních televizních a rozhlasových stanicích.

Fortune Kouadio zástupce Světového pochodu v Pobřeží slonoviny řekl: Byli bychom rádi, kdyby přijeli v tento den i zástupci Světového pochodu z Toga, Beninu, Mali, Burkiny a Ghany. Bude to velká událost pro celou západní Afriku.