Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Sdružení 16 chilských univerzit podporuje Světový pochod

Organizátoři Světového pochodu v Chile potvrdili podporu platformy chilských státních univezit (CUECH). Prezident sdružení Juan Zolezzi Cid napsal, že CUECH podporuje a chce se podílet na Světovém pochodu a umožní zveřejnit informace o Pochodu na různých univerzitách.

Šestnáct vysokých škol, které tvoří platformu:

Universidad de Tarapacá - Universidad Arturo Prat - Universidad de Antofagasta - Universidad de Atacama - Universidad de La Serena - Universidad de Valparaíso - Universidad de ancha Playa de Cięncias de la Educación - Universidad de Santiago de Chile - Universidad de Chile - Universidad Metropolitana de Cięncias de la Educación - Universidad Tecnológica Metropolitana - Universidad de Talca - Universidad del Bío-Bío - Universidad de La Frontera - Universidad de Los Lagos - Universidad de Magallanes

Státní univerzity v Chile jsou uznávány jako instituce, které nejsou spojovány s politikou, náboženstvím nebo ekonomickými zájmy.

Zolezzi Cid, který je zároveň rektorem University of Chile, končí dopis slovy, "Chtěli jsme získat informace o přípravě Pochodu na mezinárodní úrovni a o jeho cestě napříč Chile, potvrzujeme oficiálně naši podporu, zveřejněnou prostřednictvím médií a společenských institucí v zemi i v zahraničí.".