Média / Ke stažení

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Prahou prošel průvod mírových motivů

Mírové motivy na nahých tělech modelek a modelů byly k vidění během akce Prsa za mír, která se konala na oslavu prvního letního dne a podporu blížícího se Světového pochodu za mír a nenásilí.  Průvod prošel v neděli 21. června v odpoledních hodinách centrem Prahy a byl zakončen v prostorách zahradní restaurace v Riegrových sadech.

Praha, 22. června 2009 – „Chtěli jsme touto cestou symbolicky přivítat léto, které na sebe letos nechává už dlouho čekat a zároveň lidem představit Světový pochod za mír a nenásilí, který v listopadu dorazí i do Prahy,“ uvedla jedna z organizátorek Jana Jedličková.

Průvod modelů a modelek, kteří svá těla před začátkem svěřili do péče profesionálních bodypainterů, odstartoval ve 14. hodin od Národního divadla, prošel přes Můstek Václavským náměstím a zamířil přes Staroměstské náměstí k Obecnímu domu. V čele jel vůz s hlavní hvězdou celého průvodu Lucií Váchovou, Miss České republiky 2003. Na Náměstí Republiky byl však kvůli nepřízni počasí pochod zkráceni a zbytek cesty do Riegrových sadů absolvovali účastníci městskou hromadnou dopravou. „Počasí nám sice moc nepřálo, ale ohlasy lidí na akci byly úžasné,“ shrnula Jedličková.

V prostorách zahradní restaurace v Riegrových sadech pak byla vyhlášena soutěž o nejlepší mírový motiv. Večer završil David Kraus s kapelou koncertem, který věnoval na podporu Světového pochodu za mír a nenásilí.

Akce se uskutečnila za podpory zahradní restaurace Park Café v Riegrových sadech, studia Bodypainting DaLi a VIP Cars Zvonař.

Fotografie v tiskovém rozlišení: