Zprávy

Světový pochod podporují:

„Nepodporiť mier, keď je na to príležitosť, je ako hlasovať za vojnu.”

Slovenská esperantská mládež
organizace ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

První letní den ve znamení nahých prsou a Světového pochodu

Prahou včera prošel netradiční průvod mužů a dívek s ňadry pomalovanými mírovými motivy. K modelkám a modelům se připojila i Lucie Váchová. V odpoledních hodinách akce pokračovala v Riegrových sadech, kde návštěvníci (včetně mnoha zahraničních hostů) mohli ocenit půvaby českých dívek a samozřejmě i mužů. Oslava prvního letního dne pak večer vyvrcholila koncertem Davida Krause.

Příprava na akci začala už v dopoledních hodinách v Humanistickém centru ve Vojtěšské ulici, které se na chvíli proměnilo v bodypaintingové studio. Dvojice profi bodypainterů ze studia DaLi ukázala své umění a vytvořila na prsou modelů a modelek skutečná umělecká díla. Do centra dorazila i Miss České republiky 2003, modelka a moderátorka Lucie Váchová. Ta si však narozdíl od ostatních modelů ponechala horní díl plavek. Pomalovat se nechal i koordinátor Světového pochodu na Novém Zélandě Alyn Ware, který tak ukončil svou návštěvu ČR.

Prsa za mír

Kolem druhé hodiny se celá skupina modelů i s bodypaintery a Luckou Váchovou vydala k Národnímu divadlu, kde už na ně čekaly desítky fotografů, novinářů, reportérů a kameramanů.

Prsa za mír

Modelky a modelové s Luckou Váchovou v čele zapózovali na Mostě legií s vlajkou Světového pochodu s panoramou Hradčan za zády. Potom se všichni přesunuli zpět k divadlu, kde Lucka nastoupila do nablýskaného veterána, zapůjčeného od VIP Cars Zvonař, a průvod vyrazil za doprovodu hudebníků z Hamy Jammy Národní třídou na Můstek. Cestou rozdávali příjemně překvapeným kolemjdoucím letáčky a prospekty Světového pochodu. Na Malém náměstí se průvod na chvíli zastavil a pak pokračoval na Staroměstské náměstí, kde strhl pozornost houfu turistů, které okamžitě přestal zajímat Staroměstský orloj s radnicí a namísto toho začali fotit mnohem zajímavější a půvabnější objekty. Celetnou ulicí došel průvod až na Náměstí Republiky. Tady však byl pochod přerušen, protože začalo pršet. Lucka Váchová a několik modelek se proto ukryly před deštěm do auta a zbytek průvodu musel pokračovat dále metrem.

Prsa za mír

Okolo čtvrté dorazili všichni modelové a modelky do zahradní restaurace Park Café v Riegrových sadech , kde už byli netrpělivě očekáváni návštěvníky i ostatními organizátory Světového pochodu. Zájemci si mohli u stolečku vyzvednout materiály o Světovém pochodu nebo si vyzkoušet bodypainting na vlastní kůži a nechat si od bodypainterů vyzdobit své obličeje i jiné části těla. Proběhla zde také přehlídka modelů a soutěž o nejhezčí mírový motiv. Dívky s vítěznými motivy pak z hlasovacích lístků vylosovaly tři výherce, kteří obdrželi připravené ceny – tričko s logem Světového pochodu, lístky na galavečer Světového pochodu 2. listopadu a kalendář stop Malárie s africkou soškou slona.

V osm hodin začal koncert Davida Krause, který při třetí písničce pozval obnažené dívky na pódium, aby jeho hudbu doprovodily tancem. Na koncertu se vedle Davida Krause objevila i Bára Basiková.

Prsa za mír

Počasí bylo v první letní den docela chladné a modelové s modelkami byli zahaleni jen do barviček a mírových motivů, ne všichni proto vydrželi až do konce. I tak ale byla akce v rámci Světového pochodu velmi úspěšná a setkala se s velkým zájmem veřejnosti a také médií. Objevila se i ve večerních zprávách televize Prima a Nova.

Velice pěkná reportáž vyšla na serveru iDnes.cz: Stud, adrenalin, déšť i obdiv. Nahá prsa v Praze pochodovala za mír

Lidovky.cz: Pomalovali si prsa a vyrazili do pražských ulic pochodovat za mír

Český rozhlas Regina: V Praze se pochoduje za mír

Blesk.cz: Dívky v Praze: Ukázaly prsa za mír!

AHA online: Nahá prsa v Praze - Takovýhle mír se nám líbí!

Elespectador.com: Con desnudos proclaman la paz

Pokud najdete další články v médiích, pošlete nám prosím odkaz. Děkujeme.

***

Tisková zpráva s fotografiemi v tiskovém rozlišení »