Zprávy

Světový pochod podporují:

„Cíle pochodu jsou ušlechtilé a pokud budou splněny, jistě se zlepší společenská atmosféra ve světě. Situace je dnes ovlivněna lidmi, kteří nepodporují mír, harmonii a solidaritu mezi národy.”

Sidiki Kobele Keita
historik, spisovatel ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Výzva umělcům celého světa: Vytvořme galerii pro mír!

V ČR byla založena nová iniciativa na podporu Světového pochodu: Virtuální galerie děl inspirovaných mírem a nenásilím, tzv. "umění pro mír", která shromažďuje obrazy umělců z celého světa, které mohou být volně používány na různých akcích.

S nápadem vytvořit virtuální galerii, shromažďující díla umělců z celého světa na podporu míru a nenásilí, kontaktovala organizátory Světového pochodu Táňa Kaizarová z Bohumína.

Lidé mohou po registraci publikovat svá díla na www.deviantArt.com (a poslat odkaz na svou práci na "tania1966", která spravuje Galerie), nebo zaslat elektronickou verzi přímo na e-mailovou adresu: tania1966@seznam.cz.

Galerie je přístupná bez registrace a autoři se dohodli, že díla mohou být využita na podporu Světového pochodu, ale nikoliv pro komerční účely.

Tato virtuální výstava bude představena v MaryŠka Saloonu v Bohumíně na skutečné výstavě děl místní skupiny umělců, v listopadu 2009. Výstava je součástí Světového pochodu a bude spojena s dalšími činnostmi. Více na http://www.maryska.cz.

Peace and Nonviolence, Kyako Jaya

Peace and Nonviolence
Autor obrázku: Kyako Jaya, CZ, kyako-jaya.deviantart.com