Zprávy

Světový pochod podporují:

„Je jisté, že existuje obrovský nepoměr mezi materialistickými silami, které hlásají potřebnost války a silami morálními, které obhajují právo na mír, ale taktéž je jisté, že jedině vůle člověka dokázala v historii tyto síly učinit skutečnými, aby překonaly vůli ostatních. Nemusíme čelit nadpřirozeným silám, potřebujeme pouze další lidi, více lidí. Proto záleží na tom, abychom měli silnější vůli pro nastolení míru než pro nastolení války. Záleží na naší účasti ve všeobecné mobilizaci k boji za mír. Je to lidskost, kterou v životě obhajujeme, život dneška a zítřka, který by mohl být ztracen, když ho nebudeme bránit právě teď. Lidskost není řečnický obrat, je to schopnost cítit lidskou bolest, duchovní touha a zároveň je to nevyčerpatelná naděje. Když spojíme všechny naše síly, dosáhneme míru. Jak v nás samých tak i kolem nás.”

Jose Saramago
spisovatel a novinář, nositel Nobelovy ceny za literaturu ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Fotbalový tým Světového pochodu na turnaji pro Afriku

V sobotu 13. června 2009 od 11 hodin proběhl na fotbalovém hříšti Na Františku v Praze fotbalový turnaj u příležitosti Pražského dne pro Afriku. Akci organizovalo sdružení INEX v rámci projektu Fotbal pro život.

Během turnaje se uspořádala Sbírka kopaček a míčů pro Afriku. Mezi přítomnými byl i fotbalista Atletica Madrid a český reprezentant Tomáš Ujfaluši, který hrál za tým Česko proti chudobě.

Celkem se zapojilo deset týmu, mezi nimi Bohemians 1905, Ministerstvo zahraničí, keňský tým MYSA a tým Světového pochodu za mír a nenásilí, jehož součástí byli hráči z Kamerunu a Guineji.

Po turnaji se na Střeleckém ostrově konal koncert, na kterém vystoupily kapely TOXIC, O5 a Radeček, Nebiba a BA-TO-CU.