Zprávy

Světový pochod podporují:

„Jsme velice ráda, že mohu vyjádřit svou podporu Světovému pochodu za mír a nenásilí. Organizace tohoto projektu přichází právě v momentě, kdy svět prochází celosvětovou finanční krizí, čelí klimatickým změnám, hladomoru v různých částech světa, nedodržování lidských práv v mnoha zemích a v neposlední řadě násilí, válkám, občanským nepokojům nebo terorismu. Všechny tyto aspekty ohrožují životy mnoha lidí a mnoha menšin. Doufám, že každý krok v tomto pochodu nás dovede blíž k míru a nenásilí, pomůže zvýšit uvědomělost o světovách problémech u mladých lidí a hlavně výjádří silný apel na světovou politickou špičku.”

Zuzana Štěpanovská
I. Česká vicemiss 2005 ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Setkání s Arunem Gándhím v Haagu

Arun Gándhí, vnuk Mahatmy Gándhího, navštívil akci na podporu míru a nenásilí v Haagu, kterou pořádal tým Světového pochodu. Akce se uskutečnila 22. května v Haagu, symbolickém městě míru. (V Haagu sídlí skupina nevládních organizací působících v oblasti lidských práv a míru.)

Akce začala slavnostním shromážděním u sochy Mahatmy Gándhího v přítomnosti jeho vnuka Aruna Gándhího, který podporuje Světový pochod, a indického velvyslance. Následoval tichý pochod do centra Haagu, kde pokračoval programem na podporu nenásilí v řadách mládeže.

Arun Gándhí zde měl projev o kultuře nenásilí, po němž následovala otevřená interaktivní diskuse.