Podporují

Světový pochod podporují:

„Chci říci, že podporuji Světový pochod za mír a nenásilí. Myslím, že je to myšlenka, jejíž čas nadešel. Svět byl konfrontován tolika válkami, které způsobily mnoho lidského utrpení. Chceme mír. Už dlouho se na světě mluví o nešíření jaderných zbraní, ale zatím tyto snahy nebyly naplněny. Nadešel čas, aby se lidé spojili a společně řekli: "Chceme svět míru," aby prostředky, které jsou vynaloženy na výrobu zbraní mohly být použity k vymýcení chudoby a nemocí. Mnozí lidé teď zbytečně umírají na nemoci, jimž lze předcházet.Dovolte nám využít prostředky uvážlivě na ochranu života a rozvoj lidstva na této zemi.”

Raila Odinga
premiér ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Sonia Francine

novinářka, televizní moderátorka a politička, Brazílie

Sonia Francine Gaspar Marmo (narozená v Sao Paulo, 25. srpna 1967).
Celostátně známou se stala díky programu TV kultura pro mladé lidi na MTV Brasil. Později působila také jako sportovní komentátorka se specializací na fotbal a psala pro časopis Simple Life.
V roce 2004 vyhrála volby do městského zastupitelstva hlavního města Rio de Janeiro za Workers Party, ve své funkci zůstala až do roku 2008. V Sao Paulu se zabývala ochranou lidských práv GLBT. Podporuje sport, kulturu a jejich dostupnost pro osobám se zdravotním postižením.