Zprávy

Světový pochod podporují:

„Je jisté, že existuje obrovský nepoměr mezi materialistickými silami, které hlásají potřebnost války a silami morálními, které obhajují právo na mír, ale taktéž je jisté, že jedině vůle člověka dokázala v historii tyto síly učinit skutečnými, aby překonaly vůli ostatních. Nemusíme čelit nadpřirozeným silám, potřebujeme pouze další lidi, více lidí. Proto záleží na tom, abychom měli silnější vůli pro nastolení míru než pro nastolení války. Záleží na naší účasti ve všeobecné mobilizaci k boji za mír. Je to lidskost, kterou v životě obhajujeme, život dneška a zítřka, který by mohl být ztracen, když ho nebudeme bránit právě teď. Lidskost není řečnický obrat, je to schopnost cítit lidskou bolest, duchovní touha a zároveň je to nevyčerpatelná naděje. Když spojíme všechny naše síly, dosáhneme míru. Jak v nás samých tak i kolem nás.”

Jose Saramago
spisovatel a novinář, nositel Nobelovy ceny za literaturu ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Prezident Uruguaye Tabaré Vazquez se připojil ke Světovému pochodu

Prezident Uruguaye Tabaré Vazquez  se připojil K Michele Bachelet (Chile), Cristině Fernandez (Argentina), Evo Moralesovi (Bolívie), Rafaelu Correa (Ekvádor) a  stal se tak pátým prezidentem Latinské ameriky, který podpořil Světový pochod! Světový pochod ještě podpořili prezident Chorvatska Stjepan Mesić a prezident Východního Timoru Ramos Horta.
Tabaré Vazquez  ve svém dopise organizátorům Světového pochodu napsal: Prosím považujte mne za jednoho z těch, kteří podporují Světový pochod, i vládu, jíž předsedám, neboť neexistuje žádná pochybnost o důležitosti a nezbytnosti této iniciativy. Mír je právo každého z nás a nenásilí trvale sdílená zodpovědnost.