Zprávy

Světový pochod podporují:

„Lidé se nesmí na problém násilí ve světě dívat jen jako publikum v kině na film... aniž by se jich to týkalo a nevěřili ve vlastní sílu podpořit mír a nenásilí. Každý jedním jediným krůčkem za mír a nenásilí může naplnit jednou kapkou džbán, který až se naplní miliony kapkami, dokáže uhasit ohen násilí....”

Bára Fišerová
herečka ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Federico Mayor Zaragoza zahájil Světový pochod v Terres de l'Ebre

Federico Mayor Zaragoza zahájil Světový pochod v Terres de l'Ebre (jedna ze sedmi oblastí Katalánska).

Během zahajovací ceremonie, která se konala 29.5. zahájil Federico Mayor Zaragoza přípravy Světového pochodu v tomto regionu. Na stejné akci se k projektu připojila škola Papasseit Joan Salvat Mollet del Vallés jedním z organizátorů byl i humanista a člen centra kultur Enrique Collado.

Ve svém projevu bývalý ředitel UNESCO hovořil o potřebě  nového ekonomického systému ve světě a o tom, že je potřeba alespoň 20% žen ve vládách, aby byla možná skutečná změna. Zdůrazňoval nutnost vytvoření celosvětové sítě měst, které se připojily ke Světovému pochodu.

Podporuje také "virtuální pochod" prostřednictvím internetu a médií.

V odpoledních hodinách pak pokračoval festival dalšími akcemi jako Konference za mír, nebo zábavné atrakce pro děti s hudbou, klauny a balónky.