Zprávy

Světový pochod podporují:

„Tento pochod je nezbytnou a nejlepší příležitostí stát se bratry a sestrami pro každého jednotlivce i organizace, příležitostí sjednotit naše síly a oslavit náš společný cíl: ukázat naše odmítnutí všech forem násilí, které se nejvíce vyjevují ve válce, vyjádřit pokojné myšlenky, jak odvrátit konflikt. Navzdory mému věku jsem nikdy nepřestala snít a nyní sním o obrovském pochodu, ve kterém všichni, nehledě na víru, ideologii, etnicitu, pohlaví, barvu, na této cestě sjednotí svět jak fyzicky tak i duchovně v jednu oslavu lásky, solidarity a milosti, míru a nenásilí.”

Amparo Sanchez Rosell
presidentka Islámského kulturního centra ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Federico Mayor Zaragoza zahájil Světový pochod v Terres de l'Ebre

Federico Mayor Zaragoza zahájil Světový pochod v Terres de l'Ebre (jedna ze sedmi oblastí Katalánska).

Během zahajovací ceremonie, která se konala 29.5. zahájil Federico Mayor Zaragoza přípravy Světového pochodu v tomto regionu. Na stejné akci se k projektu připojila škola Papasseit Joan Salvat Mollet del Vallés jedním z organizátorů byl i humanista a člen centra kultur Enrique Collado.

Ve svém projevu bývalý ředitel UNESCO hovořil o potřebě  nového ekonomického systému ve světě a o tom, že je potřeba alespoň 20% žen ve vládách, aby byla možná skutečná změna. Zdůrazňoval nutnost vytvoření celosvětové sítě měst, které se připojily ke Světovému pochodu.

Podporuje také "virtuální pochod" prostřednictvím internetu a médií.

V odpoledních hodinách pak pokračoval festival dalšími akcemi jako Konference za mír, nebo zábavné atrakce pro děti s hudbou, klauny a balónky.