Zprávy

Světový pochod podporují:

„Vždy když na světových soutěžích krásy pronese "nádherná" modelka, své nezdolné přání týkající se světového míru, zní to jako hodně ohrané klišé! Nedávno jsem se však nad touto problematikou sám zamyslel a zjistil jsem, že je mír na Zemi i mým největším přáním. Trápí mne otázka, proč si o problémech nemůžeme rozumně promluvit a téměř vždy je musíme řešit násilím?! Děje se tak mezi světovými velmocemi, ale i mezi obyčejnými lidmi. Kde je chyba? Pojďme se tedy společně zamyslet, jak změnit myšlení nás všech a oznámit světu, že válek už bylo dost! Rozhodnutí je v nás samotných. My to říkáme hudbou...”

Jan Smigmator
jazzový zpěvák ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Setkání organizátorů Pochodu se zástupci OSN

New York 1.června, 2009 Organizátoři Světového pochodu se nedávno setkali se Sergiem Duartem, nejvyšším představitelem OSN pro odzbrojení a se zástupci úřadu OSN pro odzbrojení. Na společné schůzce se jednalo o podpoře a spolupráci mezi OSN a Světovým pochodem a zároveň se naplánovala návštěva účastníků Světového pochodu v OSN, 30.listopadu nebo 1.prosince.
Tým Světového pochodu chválil vedení OSN, zejména generálního tajemníka OSN a jeho pět bodů pro jaderné odzbrojení. Tým se také setkal s dalšími úředníky OSN a velvyslanci včetně Helen Clark (vedoucí Rozvojového programu OSN) a Hardeep Singh Puri (velvyslanec Indie v OSN).