Zprávy

Světový pochod podporují:

„Historicky první akcí Greenpeace byl protest proti americkým jaderným pokusům na ostrově Amchitka nedaleko Aljašky. Od té doby jsme nikdy neztratili ze zřetele spojitost mezi ochranou přírody a bezpečností. Greenpeace od svého založení prosazuje široké pojetí bezpečnosti – takové, v němž nehrají rozhodující úlohu pouze hrozby ozbrojeného útoku či nedostatku strategických surovin, ale také například nebezpečí vyplývající z klimatických změn způsobených člověkem. Jaderné zbrojení pohlcuje obrovské sumy a množství nejrůznějších zdrojů, aniž by bylo schopno poskytnout prostředky proti nejvýznamnějším hrozbám současnosti. ”

Greenpeace
ekologická organizace ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Setkání organizátorů Pochodu se zástupci OSN

New York 1.června, 2009 Organizátoři Světového pochodu se nedávno setkali se Sergiem Duartem, nejvyšším představitelem OSN pro odzbrojení a se zástupci úřadu OSN pro odzbrojení. Na společné schůzce se jednalo o podpoře a spolupráci mezi OSN a Světovým pochodem a zároveň se naplánovala návštěva účastníků Světového pochodu v OSN, 30.listopadu nebo 1.prosince.
Tým Světového pochodu chválil vedení OSN, zejména generálního tajemníka OSN a jeho pět bodů pro jaderné odzbrojení. Tým se také setkal s dalšími úředníky OSN a velvyslanci včetně Helen Clark (vedoucí Rozvojového programu OSN) a Hardeep Singh Puri (velvyslanec Indie v OSN).