Podporují

Světový pochod podporují:

„Světový pochod podporuji samozřejmě kvůli jeho myšlence. Svět bez násilí a válek je bohužel asi stále v nedohlednu, ale momentální stav není v žádném případě správný. Politické velmoci k míru nepřispívají, proto začněme alespoň u sebe. A nezapomínejme, že v jednotě je síla.”

Lejla Abbasová
modelka, tanečnice, moderátorka ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Jan Tamáš

mluvčí hnutí Nenásilí, Česká republika

Ing. Jan Tamáš Ph.D. se narodil 9. června 1976 v Kostelci nad Orlicí, vystudoval ČVUT v Praze a získal doktorát v oboru Technická kybernetika. Během studijního pobytu na vysoké škole v USA, založil a vydával humanisticky zaměřené studentské noviny a po návratu společně se skupinou přátel založil a začal vydávat humanistické noviny v Kostelci nad Orlicí.
V roce 2000 poprvé navštívil Afriku, jel do Keni jako dobrovolník/překladatel. Od té doby navštívil řadu afrických zemí a trvale se věnuje koordinaci neziskových projektů v Keni. V roce 2004 kandidoval za Humanistickou stranu do Europarlamentu.
Při přednáškách a besedách navštívil řadu evropských i zámořských měst, setkal se a jednal s členy amerického Kongresu, Evropského parlamentu, řadou neziskových organizací i členy českého Parlamentu, senátu a vlády.
Živí se poradenstvím v oblasti informačních technologií, vede malou firmu vyvíjející software pro malé a střední firmy. Je ženatý a má syna.

„Svět bez válek, jaderných zbraní a násilí je ideál, za kterým stojí za to
jít. Abychom tohoto ideálu dosáhli, musí se tisíce lidí zapojit do jeho
realizace. Světový pochod za mír a nenásilí je právě takovým zapojením
milionů lidí na celém světě a proto mu vyjadřuji svou podporu.”