Podporují

Světový pochod podporují:

„Jsem člověk, který se roky věnuje hudbě této planety – world music. Studuji etnické bubny, rytmy a tím poznávám jednotlivé kultury ze kterých vycházejí. Díky letadlům, internetu, všudypřítomným médiím mohu ze srdce Evropy studovat hudbu z druhé strany Země. Snad i díky tomu vím, že přes odlišnost kultur, podnebí pod kterým se rodíme, přes odlišnost kořenů ze kterých vycházíme mají všechny lidské bytosti stejnou touhu. A tou je touha po lásce, míru a klidu. Na celém světe znějí písně o lásce a rodině. S tím se pojí přirozená touha tvořit a žít se svými rodinami v míru. Nikdy jsem neslyšel píseň vyjadřující opak. Proto plně podporuji společnou touhu všech bytostí na planetě Zemi – touhu po Míru. Vyjadřuji tímto podporu Pochodu za mír, za sebe i hudebníky z Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada.”

Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada
hudební skupiny ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

David Suzuki

věděc, autor a ekologický aktivista, Kanada

David Takayoshi Suzuki, narozen 24. března 1936, známý z televizních a rozhlasových seriálů a knih o přírodě a životním prostředí. Nejznámější jako host v populárním CBC televizním vědeckém magazínu.
Je také známý svou kritikou vlády za její nedostatečná opatření na ochranu životního prostředí.
Dlouholetý aktivista za zastavení globálních klimatických změn, zakladatel nadace, která si klade za cíl
najít způsob, jak by mohla společnost žít v rovnováze s fyzickým světem. Priority jsou: oceány a udržitelný rybolov, změny klimatu a čistá energie, byl také ředitelem kanadského sdružení Canadian Civil Liberties Association od 1982-1987.